Strona główna > Bez kategorii > WOJNA ! Wydarzenia w Libii, Syrii i kolorowe rewolucje na Bliskim Wschodzie.

WOJNA ! Wydarzenia w Libii, Syrii i kolorowe rewolucje na Bliskim Wschodzie.

Źródło: http://www.ruskline.ru/analitika/2012/6/18/vojna/

Data publikacji: 18.06.2012

Tłum. RX

USA podjęły ostateczną decyzję o rozpoczęciu „gorącej fazy” III Wojny Światowej.

USA jednakże podjęły ostateczną decyzję o rozpoczęciu „gorącej fazy”, prowadzonej od ponad roku na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce, III Wojny Światowej, której niszczące skutki wkrótce doświadczy na sobie Europa, Chiny, Rosja, Iran i szereg innych krajów bogatych w złoża surowców naturalnych. USA otwarcie przyjęły kurs na siłowy, nowy podział świata, demontaż całego systemu prawa międzynarodowego i zniesienie prawa weta Rady Bezpieczeństwa ONZ, o czym 9 czerwca w gazecie „Washington Post” ogłosiła całemu światu przedostatnia dyrektorka Oddziału Planowania Strategicznego Departamentu Stanu USA, Maria Slater-Berg, zwana doktor Mord. W rezultacie wahabicki nóż będzie teraz przystawiony nie tylko do gardła chrześcijan Syrii, Libanu czy Palestyny ale i, co ważniejsze, wszystkich krajów Europy i Eurazji. W najbliższym czasie i w gospodarkę i w społeczny poziom życia bdzie wymierzony miażdżący cios. Jeśli latem zaleje Europę kryzys zadłużeniowy to Rosję oczekuje jednocześnie szok inflacyjny i dewaluacyjny a także gwałtowny spadek cen na eksportowane przez kraj węglowodory. I jeszcze zadeklarowany przez „krzyżowców” dżihad w Europie i Azji w wariancie „błękitnego turbanu”.

Plan wojenny USA składa się z 3 etapów i przewiduje realizację następujących operacji w czerwcu-sierpniu 2012 roku:

– fizyczna likwidacja prezydenta Syrii Baszara al.-Assada z towarzyszącą w całym kraju masakrą chrześcijan, alawitów, druzów, przedstawicieli innych wyznań i małych grup narodowościowych.

– wyprzedzające uderzenie na Hezbollah w Libanie z zorganizowaniem prowokacji przeciwko Iranowi i uruchomieniem procesu masakry chrześcijan na całym świecie (poczynając od konkretnej prowokacji przeciwko Koptom)

– operacja wojskowa „Wielka Burza” przeciwko Iranowi, zaplanowana na koniec sierpnia, początek września 2012 roku.

Ostatnio Arabia Saudyjska i Izrael podpisały z USA tajne porozumienia dotyczące zezwolenia na przelot przez terytoria swoich krajów samolotów bojowych NATO. Przypomnę, że jeszcze w grudniu 2010 roku, USA, Turcja, Azerbejdżan i Gruzja, podpisały tajny, czterostronny protokół o zabezpieczeniu logistycznym możliwej operacji przeciwko Iranowi. W 2011 roku w bazie szkoleniowej NATO w Niemczech, po raz pierwszy przeprowadzono ćwiczenia z rzeczywistym dokonywaniem desantu a legenda ćwiczeń mówiła o odpieraniu ataku Persów w rejonie granicy irańsko-azerbajdżańskiej. Azerbejdżanowi obiecano rozległe terytoria północnego Iranu. Fiasko strategii bezpośredniego duszenia terrorystycznego przez organizacje WAS i SRN doprowadziło do zamiany herszta WAS na etnicznego Kurda co automatycznie uruchamia proces przekształcania Dalekiego, Średniego i Bliskiego Wschodu według planów i schematów podpułkownika Ralpha Petersa, które opublikowane były przez niego jeszcze w 2006 roku. Tak więc rozpoczyna się praktyczna realizacja tworzenia kontrolowanych przez USA, Wielkiego Kurdystanu i Beludżystanu. Pomimo powstałego oczywistego zagrożenia swojej integralności terytorialnej i możliwości odpadnięcia zamieszkałych przez Kurdów terytoriów, Sztab Generalny Armii Tureckiej gwarantował USA czynny udział Armii Tureckiej w operacji lądowej przeciwko Iranowi. Atak nastąpi z terytorium Afganistanu, Azerbejdżanu, Turcji, Iraku i innych, graniczących z Iranem, krajów.

Jednakże ten amerykański plan wojenny przewiduje przejście do następnych etapów tylko po realizacji etapów poprzednich zo związane jest z koniecznością koncentracji posiadanych w regionie sił i środków. W konsekwencji nawet zwykłe zwiększenie osobistego bezpieczeństwa prezydenta Syrii stawia pod znakiem zapytania możliwość rozpoczęcia drugiego etapu.Z kolei od tego czy przywódca Hezbollahu, Sayyed Hassan Nasrallah, będzie

potulnie oczekiwał uderzenia na swoją organizację albo czy sam rozpocznie realizację przedsięwzięć prewencyjnych, będzie zależała sprawa terminów początku realizacji etapu trzeciego… 18 czerwca w Meksyku Obama najprędzej po prostu postawi Putina przed faktami i oznajmi mu o podjętych przez USA decyzjach dotyczących Syrii i Iranu. Aby wzmocnić stanowisko negocjacyjne Putina na G-8, Kurginian teraz pospiesznie organizuje manifestacyjne, masowe poparcie i szczerą miłość ludu Rosji dla swego prezydenta.

Jednakże twarde i pryncypialne stanowisko kierownictwa naszego kraju daje tylko złudne szanse na opóźnienie początku bezpośredniego ataku na Rosję.

Autor – Marat Musin, doktor nauk ekonomicznych, profesor kierujący Katedrą Zarządzania Antykryzysowego i Strategicznego Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Handlowo-Ekonomicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.