Strona główna > Bliski Wschód > Wojna syryjska a strategia izrahella

Wojna syryjska a strategia izrahella

Wielki izrahell

greater_israelIzrahellska strategia destabilizacji Bliskiego Wschodu, aktualna od chwili powstania i niezmienna do dziś

Plan syjonistycznej supremacji, zakładający wojnę i zachęcający do wojny w Syrii i na całym Bliskim Wschodzie, stanowi część długoterminowej strategii sprzed wielu lat, jaki pojawił się w lutym 1982 w syjonistycznym piśmie KIVUNIM.

Dokument zatytułowany „Strategia dla Izraela w latach osiemdziesiątych” został napisany w języku hebrajskim, a w języku angielskim ukazał się tylko dzięki odważnemu działaczowi anty-syjonistycznemu, Izraelowi Shahakowi.

Poniższy esej stanowi, moim zdaniem, dokładny i szczegółowy plan obecnego reżimu syjonistycznego (Sharona i Eitana) dla Bliskiego Wschodu, który opiera się na podziale całego obszaru na małe państewka i polega na rozbiciu wszystkich istniejących państw arabskich„, napisał Shahak w swoim wstępie.

Idea, że wszystkie państwa arabskie powinny zostać rozbite i podzielone przez izrahell, na małe obszary, wciąż się pojawia w strategicznym myśleniu izrahellskim„.

Pełna wersja dokumentu w tłumaczeniu Shahaka jest dostępna pod tym linkiem:

 http://cosmos.ucc.ie/cs1064/jabowen/IPSC/articles/article0005345.html

Poniżej zamieszczone są wybrane fragmenty:

Na początku lat osiemdziesiątych państwo izrahell będzie potrzebować nowej perspektywy, co do swego miejsca, swych celów i założeń narodowych, spraw krajowych i zagranicznych.

„Rozpad Syrii i Iraku późniejszym etapie na etniczne lub religijne obszary podobnie, jak w Libanie, jest głównym celem izrahella na froncie wschodnim w dłuższej perspektywie, a rozpad potęgi militarnej tych państw służy mu jako podstawowy cel krótkotrwały.

„Syria rozpadnie na obszary zgodne z ich strukturą etniczną i religijną, na kilka państw, jak to ma miejsce w dzisiejszym Libanie w taki sposób, że będzie szyickie państwo alawickie wzdłuż wybrzeża, państwo sunnitów w okolicy Aleppo, drugie państwo sunnickie w rejonie Damaszku wrogie wobec swego północnego sąsiada i państwo druzyjskie, utworzone być może nawet w naszym Golan, a na pewno w Chauranie i w północnej Jordanii.

„Ten stan rzeczy będzie gwarancją pokoju i bezpieczeństwa w regionie w długim okresie, a ten cel jest już dziś w naszym zasięgu”.

„Irak, bogaty w ropę z jednej strony, ale z drugiej wewnętrznie rozdarty, jest gwarantowanym kandydatem jako jeden z bezpośrednich celów izrahella.

„Jego rozpad jest nawet ważniejszy dla nas niż Syria.

„Irak jest silniejszy niż Syria. W krótkim okresie to iracka potęga stanowi największe zagrożenie dla izrahella.

„Wojna iracko-irańska rozerwie Irak od środka i spowoduje jego upadek wewnętrzny, zanim jeszcze będzie w stanie zorganizować walkę na szerokim froncie przeciwko nam.

„Każdy rodzaj konfrontacji między-arabskiej pomoże nam w krótkim okresie i skróci drogę do ważniejszego celu, jakim jest rozbicie Iraku na małe państewka, jak w przypadku Syrii i Libanu”.

„Jordania stanowi bezzwłoczny cel strategiczny w krótkim okresie, ale nie na dłuższą metę, gdyż nie stanowi realnego zagrożenia w długim okresie po jej rozpadzie, skróceniu długiego panowania króla Husajna i przekazania władzy Palestyńczykom w krótkiej perspektywie.

„Nie ma szans, żeby Jordania mogła istnieć w obecnej strukturze przez dłuższy czas, a polityka izrahella, zarówno w czasie wojny, jak i pokoju, powinna być ukierunkowana na sprawę likwidacji Jordanii w obecnym kształcie i na przekazanie władzy Palestyńskiej większości.

„Zmiana reżimu na wschód od rzeki spowoduje również zakończenie problemu z terytoriami gęsto zaludnionymi przez Arabów na zachodzie Jordanu. Czy to w czasie wojny, czy w warunkach pokojowych, emigracja z tych terytoriów i zamrożenie wzrostu gospodarczego oraz demograficznego w tych krajach, są gwarancją nadchodzących zmian po obu brzegach rzeki, a my powinniśmy być aktywni, aby przyspieszyć ten proces w najbliższej przyszłości”.

Aktualne rozmieszczenie sił syjonistycznych w rejonie Syrii

1185017_514328155315427_1191668714_n

źródło: http://davidduke.com/israels-long-time-strategy-to-destabilize-the-middle-east/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *