Strona główna > Świat > Wojna syryjska dla naiwniaków: 3 wersje. Chris Kanthan

Wojna syryjska dla naiwniaków: 3 wersje. Chris Kanthan

Choć wojna syryjska niemal się kończy, to wielu Amerykanów dalej nie rozumie tego co wydarzyło się w ostatnich 7 latach, bo w wersji głównego nurtu była żenująca mieszanka propagandy, półprawd i kłamstw. Tu przedstawiam trzy wersje konfliktu i czytelnik może wybrać tę która dla nich jest najbardziej sensowna

Wersja Disney’a

Kiedyś bardzo dawno temu krajem zwanym Syrią rządził bezwzględny dyktator o nazwisku

Bashar Al-Assad. Był okrutnym człowiekiem, który gazował własny naród. Jego czyny wywołały wojnę domową w Syrii. Ameryka i Europa próbowały co mogły żeby położyć kres niszczącej wojnie domowej, i nawet hojnie przyjmowały wielu syryjskich uchodźców. W końcu Ameryka weszła do Syrii, pokonała ISIS, i teraz usiłuje odbudować stabilność.

Ta wersja jest bardzo popularna wśród wielu Amerykanów i Europejczyków.

Wersja dla uczniów szkół średnich

Ciemiężony przez brutalny rząd Assada, naród syryjski tęsknił za wolnością i demokracją. Pewnego dnia ludzie zaczęli protestować w małym mieście. W odpowiedzi Assad zabił wielu pokojowych demonstrantów. Ale to spaliło na panewce, i cały kraj pogrążył się w protestach.

Wkrótce wybuchła wojna domowa, która doprowadziła do milionów uchodźców uciekających z Syrii.

Ameryka była przerażona, i ze względów humanitarnych postanowiła pomóc Syryjczykom walczącym z Assadem. Kiedy Assad gazował własny naród, zainterweniowała Ameryka i usunęła całą broń chemiczną. Niestety, kilka lat później Assadowi znowu udało się zagazować niewinnych cywilów. Wtedy Ameryka wkroczyła do Syrii, pokonała ISIS, i teraz próbuje przywrócić stabilność.

Tę wersję przedstawia większość mediów głównego nurtu.

Wersja dla studentów

Mówiąc najprościej, syryjska „wojna domowa” jest nielegalną wojną zastępczą toczoną przeciwko Syrii. Wbrew prawu międzynarodowemu, wiele krajów wysyłało broń i terrorystów-najemników do Syrii w ostatnich 6 latach (jeśli chcesz lepiej zrozumieć kto i dlaczego chce obalić Assada, przeczytaj mój artykuł „Chaos w Syrii: Cz. 1 – Trzy motywy i siedem krajów” / Chaos in Syria: Part 1 – Three Motives and Seven Countries”.

2011

Na początku 2011 siły specjalne UK?USA wykorzystały jordańską bazę wojskową / Jordan’s military base do organizowania protestów przeciwko Assadowi w przygranicznym mieście  Daraa. Dzięki organizacyjnym zdolnościom Bractwa Muzułmańskiego i głębokim kieszeniom Arabii Saudyjskiej, w całej Syrii wystąpiły brutalne protesty / violent protests, a „zagraniczniacy” utworzyli zbrojnych bojowników pod nazwą Wolna Armia Syryjska (FSA).

Po upadku Kadafiego pod koniec 2011, z Libii przez Turcję do Syrii przetransportowano śmiertelną broń np. rakiety Stinger i gaz Sarin / Stinger missiles and Sarin gas. Nawet przy całej tej pomocy, FSA nie mogła wygrać wojny. W tym momencie NATO i neokoni chcieli zbombardować Syrię, ale Rosja i Chiny zawetowały to w ONZ, i wojna do wyczerpania weszła w następną fazę.

2012

Na początku 2012, ktoś zadzwonił do al.-kaidy (w dokumentach rządowych występuje  jako AQ albo AQI). Zawahiri, ważny lider AQ, wezwał o pomoc / called for help i do Syrii spieszyli doświadczeni islamscy terroryści z całego świata. Sekretarz stanu Hillary Clinton, otrzymała e-maila / received an email od swojego głównego doradcy, mówiący, że „Al.-kaida jest po naszej stronie„.

Przepływ terrorystów do Syrii                                   Przepływ broni do Syrii

Al.-kaida przemianowała się na Al Nusra, i straszna broń taka jak wyrzutnie granatów, moździerze, czołgi i rakiety przeciwczołgowe zaczęły wlewać się przez Turcję i Jordanię do Syrii.

CIA wydała $100.000 na szkolenie każdego rebelianta / $100,000 to train each rebel. Na terrorystów jeszcze raz zmarnowano miliardy dolarów.

Obserwując zachodnie media, nie można by dowiedzieć się, ze bardzo wspieraliśmy al.-kaidę i jak bardzo uzbrojeni byli ci „rebelianci”.

 Zachodnie media i politycy też trzymają się swoich tematów i o tych wszystkich bojowników mówią jako „umiarkowanych rebeliantach”. Ale wielu z nich to bezwzględni islamiści, którzy wykorzystują zamachy samobójcze, ścinają nawet dzieci, i popełniają niewyobrażalne okrucieństwa. Są też fanatykami religijnymi chcącymi zabijać chrześcijan i szyitów. Dokładnie opisuję to w mojej książce Dekonstrukcja wojny syryjskiej / Deconstructing the Syrian War.

 

Przywódca al.-kaidy który własną 9-letnią córkę                               Ścięcie dokonywane przez

wysłał jako „samobójczego zamachowca”                                         „umiarkowanych rebeliantów”

W tym momencie wojna syryjska przestała być wojną domową i zamieniła się w inwazję. Memorandum Pentagonu ostrzegło przed tą lekkomyślną polityką i dokładnie przewidziało /precisely predicted powstanie takich grup jak ISIS. Oczywiście Biały Dom i inni urzędnicy je zignorowali.

2012 był też rokiem kiedy prawdziwym stał się problem uchodźców. Do końca roku Syrię opuściło prawie 200.000 ludzi. W kolejnych latach liczba ta wzrośnie do 5 mln.

2013

Kiedy FSA i AQ nie udało się obalić Assada, przyszli rządzący zaczęli rekrutować sannickich ekstremistów w Iraku. W kwietniu 2013 oficjalnie utworzono ISIS. W następnym ci barbarzyńscy salafici zdobędą znaczną część wschodniej Syrii.

Był to też rok kiedy przekroczono czerwoną linię Obamy – użycie broni chemicznej przez Assada. Eksperci z ONZ udali się na miejsce tuż po i odkryli, że to naprawdę buntownicy it was actually the rebels najprawdopodobniej użyli broni chemicznej. Raport szybko stłumiła zachodnia machina propagandowa.

2014-2016

Następne 2 lata były powtórzeniem codziennej wojennej brutalności, i ISIS odnosiła sukcesy na wschodzie. Zawsze kiedy buntownicy zaczęli przegrywać, albo zwiększano dostawy broni, albo Izrael leciał do Syrii i bombardował syryjską armię / bomb the Syrian army.

Pod koniec 2015, syryjski rząd poprosił o pomoc Rosję. W ciągu miesiąca Putin osłabił ISIS niszcząc większość tankowców / destroying most of the oil tankers które ISIS używała do transportu ropy do Turcji. Pod koniec 2016 syryjski rząd wygrywał – wyzwolono spod al.-kaidy Aleppo, i ISIS brakowało gotówki i morale.

2017

Był to wspaniały rok dla Assada. Do marca ISIS utraciła ponad 300 miast, przejęła je armia syryjska.

Al.-kaida była w podobnie złej sytuacji, tracąc jedno duże miasto po drugim.

Co więcej, w lutym Trump przestał zbroić / stopped arming rebeliantów. Pod koniec marca Trump i Tillerson wyszli ze sloganem / dropped Assad musi odejść„.

I w końcu Assad przygotowywał się do konferencji pokojowej UE-ONZ / EU-UN peace conference 4-5 kwietnia.

To był moment – kiedy wszystko szło na korzyść syryjskiego rządu – kiedy miał miejsce rzekomy atak chemiczny na terenie kontrolowanym przez rebeliantów. I jeszcze to stało się tego samego dnia kiedy rozpoczęła się konferencja pokojowa.

Bez żadnego dochodzenia, w ciągu godziny po pokazaniu zdjęć i video, za winnego establishment uznał Assada. Na miejsce nie wysłano żadnego niezależnego lekarza ani eksperta. Kto poświęcił czas na analizę krytyczną sytuacji ten dowiedział się, że atak chemiczny był albo oszustwem, albo atakiem fałszywej flagi / hoax or a false flag attack.

2018

Po pokonaniu ISIS, Ameryka nie opuściła Syrii, bo prawdziwym celem jest bałkanizacja Syrii i przygotowanie do wojny z Iranem. Dlatego globaliści teraz próbują wykorzystać Kurdów jako narzędzie zastępcze. Jest prawdopodobne, że Ameryka będzie przez długo mieć bazy wojskowe w Syrii. Dopóki amerykański rząd będzie mógł pożyczać pieniądze, będą kontynuowane takie dzikie przygody.

W dążeniu do realizacji hegemonicznych celów geopolitycznych, elity wywołują chaos na świecie i nieodwracalnie uszkadzają zachodni kompas moralny. Zasadą rządu globalnej mafii wydaje się być taka: jeśli grasz według naszych zasad, będziemy dla ciebie mili, w przeciwnym wypadku

Assad z małżonką spotyka brytyjską królową / Assad spotyka Jimmy’ego Cartera i Nancy Pelosi

Takie są 3 wersje wojny syryjskiej. W którą wierzą Amerykanie?

P.S. Poniżej linki do przeczytania jeśli chcesz poznać doktorancką wersję konfliktu syryjskiego:

 • 1956: CIA plot / spisek CIA obalenia syryjskiego rządu
 • 1983: CIA document o planach wymazania Syrii aby umożliwić rurociąg naftowy
 • 1986: CIA document jak wykorzystać Bractwo Muzułmańskie do wywołania sekciarskiej wojny domowej sunnitów z szyitami w Syrii
 • 2001: Wesley Clark powiedział, że Ameryka zniszczy t krajów w 5 lat / 7 countries in 5 years (Libya, Syria, etc.)
 • 2005: CNN Interview / wywiad, Christiane Amanpour mówi Assadowi, że zachodnie rządy spiskują zmianę rządu w Syrii
 • 2006: State Dept cable: szczegółowe omówienie różnych strategii dla umożliwienia zmiany rządu w Syrii
 • 2009: State Dept Email: Arabia Saudyjska martwi się, że szyicki półksiężyc staje się pełnią (odnosząc się do możliwej koalicji Iran-Iraq-Syria-Lebanon)
 • 2009: State Dept Cable: Arabia Saudyjska jest źródłem Nr 1 finansowania światowego terroryzmu
 • 2012 State Dept Email: podbój Syrii oznacza osłabienie Iranu, co jest ważne dla Izraela
 • 2012: State Dept Email: wykorzystać Arabię Saudyjską, Katar i Turcję do zbrojenia/szkolenia rebeliantów
 • 2014: Hillary Clinton admits / potwierdza w emailu, że Arabia Saudyjska i Katar finansują ISIS
 • 2015: Joe Biden says / mówi, że Arabia Saudyjska i Katar zbroją / finansują al.-kaidę w Syrii
 • 2016: John Kerry in a leaked audio recording / w ujawnionym nagraniu tłumaczy jak Ameryka szkoliła/zbroiła opozycję i oczekiwała iż wykorzysta ISIS do zmuszenia Assada do negocjacji
 • Israel’s Mossad chief admits / szef Mossadu potwierdza udzielanie pomocy al.-kaidzie dlatego, że al.-kaida nigdy nie zaatakuje Izraela.

Chris Kanthan – autor nowej ksiązki Dekonstrukcja wojny syryjskiej / Deconstructing the Syrian War. Inna jego książka to Dekonstrkcja Monsanto / Deconstructing Monsanto. Twitter: @GMOChannel

Source

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=165924

Tłum. Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *