Strona główna > Rosja > Rosja – Zamordowany rosyjski deputowany, przeciwnik żydów

Rosja – Zamordowany rosyjski deputowany, przeciwnik żydów

W dniu 28 lutego 2016 roku ciało wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Ustawodawczego Kraju Permskiego, Siergieja Mitrofanowa, zostało odnalezione w jego prywatnym samochodzie niedaleko od stolicy tego regionu.

a333

O tym fakcie poinformował agencję RIA Novosti informator z kręgów lokalnych struktur siłowych. Według informatora agencji,  na miejscu odnalezienia samochodu z ciałem polityka pracuje policja. „Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia, szczegóły będą znane później” – przekazał agencji przedstawiciel organów ścigania.

44-letni deputowany do Zgromadzenia Ustawodawczego Kraju Permskiego z ramienia partii LDPR (Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji – tłum.), Siergiej Mitrofanow, był przeciwnikiem budowy synagogi sekty Chabad Lubawicz w centrum Permu i zbojkotował spotkanie liderów Kraju Permskiego z głównym rabinem Rosji, Berl Lazarem, około miesiąca wcześniej.

Tymczasem według informacji portalu „Pieriskop”, w czwartek 3 marca, w Permie, będzie stała protestacyjna pikieta przeciwko gubernatorowi Kraju Permskiego, Wiktorowi Basarginowi, który, w opinii autorów informacji, „otwarcie lobbuje interesy ultraortodoksyjnej sekty żydowskiej Chabad Lubawicz”.

Około 50 mieszkańców Permu zbierze się o godzinie 16:00 przy głównym wejściu do administracji gubernatora aby wyrazić swój stosunek do stanowiska gubernatora. Odpowiednie powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia masowego zgromadzenia publicznego złożono w urzędzie mera Permu. Pikietowanie odbędzie się pod hasłami: „Basargin – gubernator żydowskich faszystów !”, „Najkoszerniejszy z gubernatorów !”, „Dziadku Berl Lazarze, zabierz mnie stąd!”, „Basargin, pejsów nie ukryjesz!”, itp.

Wcześniej sekciarze Chabadu, razem z władzami, rozpoczęli zastraszanie mieszkańców Permu. Tak więc do Jelieny Zykinej, która wystąpiła przeciwko budowie Centrum Chabad, „takiego jak w Dniepropietrowsku”, i najbardziej aktywnej uczestniczce improwizowanej dyskusji ulicznej, dnia 31 stycznia, z Berl Lazarem i gubernatorem Wiktorem Basarginem, przyszli do domu czterej funkcjonariusze organów ścigania.

Tymczasem ostatnio w Rosji, z artykułu 282 Kodeksu Karnego, został formalnie skazany pierwszy żyd-ekstremista z sekty Chabad, wykładowca judaizmu skazany za ekstremizm. Wprawdzie wykpił się on jedynie minimalną grzywną to jednak w Federacji Rosyjskiej pojawił się pierwszy precedens sądowy pozwalający na karanie za cytowanie fragmentów Talmudu i nazistowskich „nauk” sekty Schneersona.

Za: http://dsnmp.ru/voyna-protiv-rossii-ubit-deputat-protivnik-stroitelstva-tsentra-habad-v-permi/

Data publikacji: 1.03.2016

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.