Strona główna > Świat > Wojna jądrowa jest bliska jak nigdy

Wojna jądrowa jest bliska jak nigdy

Generałowie USA i Rosji ostrzegają. Wojna jądrowa jest bliska jak nigdy. Po raz pierwszy, jednocześnie, zarówno generałowie rosyjscy jak i amerykańscy oświadczyli, że wojna termojądrowa pomiędzy Rosją a USA jest tak bliska i prawdopodobna jak nigdy dotąd.

a16

Potwierdzili oni tym samym opinie naukowców prowadzących „zegar dnia sądnego” o „trzech minutach do Armageddonu”. Tak w artykule opublikowanym przez gazetę „The New York Times” emerytowany „czterogwiazdkowy” generał piechoty morskiej i emerytowany generał-major Władimir Dworkin oświadczyli „o nadzwyczaj wysokim niebezpieczeństwie „przypadkowego” wybuchu konfliktu jądrowego w świecie”.

Przypomnieli oni, że w okresie zimnej wojny „mowa była o trzech formach zastosowania strategicznych sił jądrowych: pierwszym uderzeniu, o uderzeniu odwetowo-wzajemnym i odwetowym, tak zwanym uderzeniu zemsty”, zakładając, że tak pozostało i teraz, „tym bardziej, że zasada wzajemnego powstrzymywania jądrowego pomiędzy Federacją Rosyjską a USA ciągle istnieje tak jak poprzednio”. Co to oznacza?

W takim przypadku decyzja prezydenta USA lub Rosji o wykonaniu odwetowo-wzajemnego uderzenia będzie podejmowana „na podstawie informacji uzyskanych od systemów wczesnego ostrzegania, od satelitów i naziemnych radarów”.

Teraz czas lotu rakiety strategicznej wynosi od 15 do 30 minut tak, że prezydenci powinni błyskawicznie decydować czy rozpoczynać atomowe piekło.

Jakakolwiek awaria w systemie wczesnego ostrzegania o uderzeniu rakietowym, jakakolwiek prowokacja, mogą stać się sygnałem do natychmiastowego rozpoczęcia wojny jądrowej. Wraz z pojawieniem się zagrożeń cybernetycznych takie niebezpieczeństwo wzrasta wielokrotnie” – piszą generałowie.

Wzywają oni do „zapomnienia o konfrontacji i w dwustronnym reżimie do zaniechania zasady uderzenia odwetowo-wzajemnego na podstawie informacji pochodzących z systemów ostrzegawczych i do zaniechania przeprowadzania ćwiczeń strategicznych sił jądrowych z zadaniem wykonania takich uderzeń”.

Ale, niestety, USA działają zupełnie odwrotnie. Okazało się, że piloci krajów NATO, które nie dysponują bronią jądrową, rozpoczęli ćwiczenia umiejętności stosowania jądrowych rakiet poddźwiękowych. Można się domyślać na jaki kraj przedstawiciele Sojuszu Północnoatlantyckiego szkolą się w atakach jądrowych, z pewnością na Rosję.

Dodamy, że według informacji pochodzących z mediów i sieci społecznościowych, fiaskiem zakończyło się prognozowanie operacji „Bear Spear”, przeprowadzone przez Dowództwo Strategiczne USA.

Celem ćwiczeń rzekomo było modelowanie szybkiego i precyzyjnego, częściowo nuklearnego uderzenia na Rosję. „W rezultacie świat okazał się w ruinach a USA (tak jak i niestety i Rosja) zostały starte z powierzchni ziemi” – donosiła prasa.

Za: http://3mv.ru/publ/generaly_ssha_i_rossii_preduprezhdajut_jadernaja_vojna_blizka_kak_nikogda/3-1-0-41491

Data publikacji: 23.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.