Strona główna > Bez kategorii > Wnioski w sprawie Cypru

Wnioski w sprawie Cypru

Przedstawiony jest fragment tekstu z artykułu w sprawie casusu Cypru.

link: http://www.alt-market.com/articles/1417-big-government-an-unnecessary-evil-that-should-be-abolished

(…)

Gwałt zadany Cyprowi

Nawet w obliczu przypadków niekontrolowanych kradzieży popełnianych przez rządy na szkodę własnego narodu, nadal słychać sporadyczne próby racjonalizowania tego, co się stało na Cyprze. Obrońcy środków ratunkowych (jakich zażądała UE) pozwalających i  umożliwiających konfiskatę prywatnych oszczędności obywateli w celu spłacenia długu wytworzonego w przestępczy sposób przez rząd, twierdzą dwie rzeczy:

1) Banki, które stały się celem chroniły „rosyjskie blood money (krwawe pieniądze – przypis)” i ukryte fundusze, więc konfiskata naprawdę doprowadziła do „ukarania bogatych przestępców”, a nie ludność Cypru.

2) To jest „lepszy sposób”, że obywatele muszą pogodzić się z konfiskatą procenta swoich oszczędności, niż stracić wszystko wskutek załamania.

Żeby było jasne, co się stało w sferze faktów – wszelkie rosyjskie fundusze, przechowywane na Cyprze, zostały usunięte zanim „środki ratownicze” zostały podjęte.

Dlatego twierdzenie, że tacy ludzie zostali „ukarani” jest kłamstwem i mistyfikacją. Rosyjski kozioł ofiarny miał jedynie posłużyć promowaniu przez światowych finansistów i elity polityczne mitu, w celu zbiorczego oszukania ludzi na całym świecie (nie tylko tych na Cyprze), aby zaakceptowali koncepcję rządowej kradzieży prywatnych funduszy jako coś „moralnego” w „pewnych nadzwyczajnych okolicznościach”.

Kiedy rząd chce użyć twojego sumienia w celu zdobycia poparcia dla niemoralnego działania, jakie służy wyłącznie interesom tego rządu, wówczas prawie zawsze wyczaruje fałszywego złoczyńcę i zastosuje inżynierię konsekwencji, aby skierować twój strach i gniew na fałszywy cel.

Gdy już raz uda im się przekonać cię do porzucenia własnych zasad, abyś uderzył w  wyimaginowanego przeciwnika lub chronił się przed wyprodukowanym zagrożeniem, nawet jeśli tylko jeden raz, to potem będzie dużo łatwiej im przekonać cię znowu do tego po raz drugi.

Duże i skorumpowane rządy uwielbiają używać magii fałszywego wyboru. Na przykład:

„… lepiej jest poświęcić część swoich pieniędzy i swoich zasad do przywrócenia porządku, niż przeżywać całkowity upadek narodu…” Ten proces fałszywego wyboru nigdy się nie kończy. Rząd kradnący twoje dobra i twoje prawa będzie wymagać coraz więcej własności i swobód od obywateli, jednocześnie stale ostrzegając, że jeśli się nie podporządkujemy, to będziemy mieć alternatywę „znacznie gorszą”.

Prawda jest taka, że Cypr nie jest ani problemem ani celem. Obraz katastrofy na Cyprze odzwierciedla jednak coś, co dotyczy nas wszystkich. Jest to moment pierwszeństwa; precedensu; działania, które ustawia scenerię ostatecznego zniszczenia idei własności prywatnej. Usuwa się w ten sposób jedną z ostatnich barier dla zaistnienia rządu pełnej kontroli. Rządy i oligarchowie zawsze kradli dobra społeczeństwa poprzez dowolne wydatkowanie naszych podatków i tworzenie procederu szalejącej inflacji, ale Cypr staje się obrazem odnowionego feudalnego paradygmatu.

UE i hierarchia bankowa wysyła do nas wiadomość, do świata zachodniego:

Jesteś teraz ich osobistym funduszem ratunkowym, nic nie posiadasz, ponieważ to, co ci się wydaje, że masz, faktycznie już nie jest twoje.

Jeśli jakaś instytucja konfiskuje własność i kapitał, gdyż tak sobie życzy, od pospólstwa otumanionego i zastraszonego bez jego zgody, to zasadniczo wprowadza mechanizmy eksploatacji pracy tego ludu. W każdej kulturze czy języku, nazywa się to „niewolnictwem”.

(…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.