Strona główna > Bez kategorii > Włochy: Rząd zapowiada internetową cenzurę „antysemickich” stron

Włochy: Rząd zapowiada internetową cenzurę „antysemickich” stron

źródło: http://www.autonom.pl

Włoski rząd planuje wprowadzenie nowych środków, przeciwdziałających „antysemityzmowi” w internecie. Na poniedziałkowym spotkaniu z liderami żydowskiej społeczności w największej synagodze Rzymu, minister integracji, Andrea Riccardi, powiedział, że współpracuje on z ministrem spraw wewnętrznym i ministrem sprawiedliwości w ramach większego przeciwdziałania „szerzeniu nienawiści przez internet”.

Riccardi powiedział, że mają to być środki dające policji prawo do blokowania „rasistowskich stron” oraz namierzania ich regularnych odwiedzających. Jak dodał, „wzrost liczby rasistowskich stron internetowych wymaga od rządu zaktualizowania obecnych środków do walki z nimi”. Jako pretekst do większej inwigilacji użytkowników internetu i ograniczenia możliwości wypowiadania opinii podał on atak na żydowską szkołę w Tuluzie, gdzie w wyniku ostrzału muzułmańskiego zamachowca zginęło troje ludzi.

Podczas tego samego spotkania lider rzymskiej społeczności żydowskiej, Riccardo Pacifici, wezwał parlament do podjęcia kroków mających na celu wprowadzenie prawa zakazującego tzw. „negowania holocaustu”, które objawia się m.in w niezależnych badaniach historyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.