Strona główna > NWO > Apokalipsa > Włochy: Po otwarciu kościołów dystrybucja Komunii św. w maskach i rękawiczkach jednorazowych

Włochy: Po otwarciu kościołów dystrybucja Komunii św. w maskach i rękawiczkach jednorazowych

RZYM – Przewodniczący włoskiej konferencji biskupów, kardynał Gualtiero Bassetti, podpisał protokół z rządem włoskim, aby wznowić msze publiczne od poniedziałku 18 maja, ale z uzgodnionymi warunkami, które obejmują dystrybucję Komunii Świętej w maskach i jednorazowych rękawiczkach.

Kardynał Bassetti powiedział w oświadczeniu, że nowe przepisy są owocem „głębokiej współpracy i synergii” między rządem, jego komitetem naukowo-technicznym i włoskimi biskupami, „każdy z nich wywiązał się odpowiedzialnie”.

Powtórzył „zaangażowanie Kościoła w przyczynienie się do przezwyciężenia trwającego kryzysu”.

Warunki określone w oświadczeniu włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych obejmują „zwrócenie szczególnej uwagi” na rozdawanie Komunii Świętej, „dbanie między innymi o to, aby gospodarz nie miał kontaktu z rękami wiernych”.

Protokół stwierdza, że ​​rozdanie Komunii nastąpi po tym, jak celebrans i minister komunii „zadbają o higienę rąk i założy rękawiczki jednorazowe”. Muszą także nosić „maskę, zwracając szczególną uwagę na zakrycie nosa i ust oraz zachowując odpowiednią bezpieczną odległość”.

Liczba koncelebransów na Mszy ma być „ograniczona do minimum” i chociaż organista jest dozwolony, „na tym etapie chór jest niedozwolony”.

Stwierdza również, że odpowiednie środki ochronne mają zastosowanie również do „uroczystości innych niż Eucharystia”, takich jak „chrzest, małżeństwo, namaszczenie chorych i pogrzeby”. Do chrztu i namaszczenia chorych kapłan musi nosić maskę i jednorazowe rękawiczki.

Sakrament pokuty jest dozwolony „w przestronnych i wentylowanych miejscach, które z kolei pozwalają na pełne poszanowanie środków oddzielenia i poufności wymaganych przez sam sakrament”. Kapłan i wierni, dodaje, „powinni zawsze nosić maskę”.

Rząd oświadczył w swoim oświadczeniu, że miejsca kultu powinny być „regularnie odkażane pod koniec każdej uroczystości”, a regulacja dostępu do kościołów podczas ceremonii liturgicznych wymagać będzie obecności wolontariuszy, noszenia masek ochronnych i rękawiczek jednorazowych, monitorowania maksymalnej liczby wiernych w dowolnym momencie, w zależności od wielkości miejsca kultu. Osoby cierpiące na grypę lub problemy z oddychaniem nie będą przyjmowane.

Każdy uczestnik liturgii musi nosić maskę, a wchodząc lub wychodząc, powinien znajdować się nie mniej niż 1,5 metra (5 stóp) od siebie, a będąc w kościele powinien znajdować się nie mniej niż jeden metr od siebie. Drzwi powinny pozostać otwarte, aby umożliwić „bezpieczniejszy przepływ” ludzi i unikać dotykania drzwi i klamek. „Należy unikać wszelkich zgromadzeń”, stwierdza nowy protokół, „zarówno w budynku, jak i w miejscach takich jak zakrystie i podwórza”.

Protokół stwierdza, że ​​wymiana znaku pokoju będzie pomijana, a ofiara na kościół nie może odbywać się podczas uroczystości, ale w „odpowiednich pojemnikach”, które można umieścić „przy wejściach lub w innym miejscu uznanym za odpowiednie”.

W miejscach, w których protokoły te nie są odpowiednie, liturgie mogą odbywać się na zewnątrz, zgodnie z nowymi przepisami. Ludzie mogą być zwolnieni z obowiązkowych świąt „ze względu na wiek i zdrowie”. Naczynia z wodą święconą muszą pozostać puste.

Protokół stanowi, że wszystkie istotne aspekty tych nowych przepisów, które sygnatariusze podpisali są „tymczasowe” oraz powinny być umieszczone przy wejściu do każdego kościoła.

Zachęca również do korzystania z transmisji na żywo dla tych, którzy „nie mogą uczestniczyć w celebracji eucharystycznej”.

Nowe zasady nie zostały dobrze zaakceptowane przez niektórych. Luigi Casalini, autor włoskiego bloga Messainlatino, powiedział, że warunki są „nie do przyjęcia”, „najgorsze” to rozdanie Komunii Świętej w jednorazowych rękawiczkach.

„Nasz Pan Jezus Chrystus (którego Krew, Dusza i Boskość są obecni w najświętszej Hostii) jest traktowany tak samo jak każdy przedmiot” – zaprotestował. „To niespotykane! Wystarczyłoby, aby kapłan zdezynfekował palce (w misce z alkoholem) przed rozdaniem. ” Zaznaczył, że „fragmenty” Zbawiciela „teraz pozostają przyczepione do plastiku rękawicy”.

„Nie zamierzamy pozwolić sobie na zbezczeszczenie” – powiedział.

Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział, że środki bezpieczeństwa zawarte w protokole wyrażają „najodpowiedniejsze treści i metody zapewniające, że wznowienie celebracji liturgicznych z ludem nastąpi w najbezpieczniejszy sposób”. Następnie podziękował włoskim biskupom za „wsparcie moralne i materialne, jakie udzielają całej społeczności narodowej w tym trudnym momencie dla naszego kraju”

źródło: https://catholiccitizens.org/news/91909/public-masses-in-italy-to-resume-may-18-with-conditions/

zobacz także: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ks-dr-hab-piotr-natanek-zamiast-swieconej-wody-macie-plyn-z-orlenu-zamiast-kosciolow-macie-telewizory-2020-05

2 thoughts on “Włochy: Po otwarciu kościołów dystrybucja Komunii św. w maskach i rękawiczkach jednorazowych

  1. OD KSIEDZA W MASCE I REKAWICZKACH NIE WEZME KOMUNI ! TAKIEGO CYRKU W KOSCOILACH NIE BYLO OD CZASU CHRYSTUSA A BYLY JUZ ROZNE ZARAZY !

  2. OD KSIEDZA W MASCE I REKAWICZKACH NIE WEZME KOMUNI ! TAKIEGO CYRKU W KOSCIOLACH NIE BYLO OD CZASU CHRYSTUSA A BYLY JUZ ROZNE ZARAZY !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *