Strona główna > NWO > Stop Syjonizmowi > Władzy ludowej ostatnie osiągnięcia czyli demonokracja w ofensywie

Władzy ludowej ostatnie osiągnięcia czyli demonokracja w ofensywie

Obywatele czytelnicy i obywatelki czytelniczki!

W poniższym, skrótowym, bo dotyczącym ostatnich dni marca 2012 roku, bloku informacyjnym, przedstawione są najnowsze osiągnięcia naszej ukochanej władzy ludowej, rządzącej, jak to każdy wie, z woli ludu, dla ludu, poprzez lud i w interesie ludu. Wybranego, oczywiście. Na marginesie przypominamy, że zbrodniczy komunizm został obalony i doszczętnie zniszczony w 1989 roku a więc jakiekolwiek złośliwe porównania i odniesienia do minionego okresu są absolutnie błędne. Również, słyszane czasami, porównania stanu naszej ukochanej ojczyzny  do jarzma o cechach satanizmu polityczno-ekonomicznego, są tym bardziej błędne i niewłaściwe. Mamy od 24 lat pełną wolność, lecz, niestety, nie każdy potrafi nią oddychać umiejętnie. Niektórzy z powodu braku tej umiejętności duszą się nią i „schodzą”. Ale to są już kwestie osobiste poszczególnych obywateli.  Podkreślić należy także, że jeżeli nawet nie wszystkie osiągnięcia naszej ukochanej władzy ludowej są satysfakcjonujące w 100%, to wynika to z uwarunkowań zewnętrznych (Iran, Syria i Korea Północna) oraz z planowych i intencjonalnych manewrów taktycznych naszej ukochanej władzy ludowej ratującej kraj przed zapaścią w sferze społeczno-gospodarczo-politycznej. Jak to się mówi, obywatele i obywatelki, „gdzie drwa rąbią tam wióry lecą”. Pozostają życzenia- „Niech Wam gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie” (gwiazdka poniżej).

g1

Za: http://www.niewygodne.info.pl/

W 2012 r. ZUS wypłacił ponad 212 mln zł nagród swoim pracownikom

wpis z dnia 31/03/2013

Przeciętnie pracownik otrzymał po 4,5 tys. zł nagrody. W tym samym czasie emerytury wzrosły o… 71 zł.

wpis z dnia 31/03/2013

OFE zostaną zdemontowane. Inaczej PO podzieli los AWS, a na to sterujący obecnym układem władzy pozwolić sobie nie mogą

bezpośredni link do tekstu | wpis nr 357 – 30/03/2013

Mirosław Drzewiecki i Donald Tusk (foto: European People’s Party)

OFE muszą być zlikwidowane, bo jeśli nie, to dług publiczny przekroczy 55% i – zgodnie z ustawą o finansach publicznych – trzeba będzie wprowadzić klif fiskalny (podniesienie podatków, obniżenie wydatków). To, z kolei, przełoży się na głęboką recesję i druzgocącą porażkę Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych w 2015 roku – tak sądzi prof. Krzysztof Rybiński. Prawdopodobnie ma wiele racji.

Według prof. Rybińskiego już w 2013 roku różnica pomiędzy wartością zebranych składek ZUS, a wypłatami emerytur i transferów do OFE sięgnie 70 mld zł. Rząd Tuska oczywiście nie ma pieniędzy na pokrycie tego deficytu, tak więc musi się ratować emisją dużej ilości obligacji. W ten sposób pożycza pieniądze na bieżące bilansowanie deficytu (od początku tego roku pozyskał już w ten sposób blisko 26 mld zł), ale jednocześnie niebotycznie zwiększa przy tym nasz dług. W dłuższej perspektywie taka sytuacja jest zabójcza. Nieustający przyrost zadłużenia wynikający z konieczności sfinansowania deficytu w ZUS spowoduje, że dług publiczny przekroczy granicę 55% PKB. W takim układzie – zgodnie z ustawą o finansach publicznych – trzeba będzie zrównoważyć budżet poprzez drastyczne podniesienie podatków i obcięcie wydatków. W efekcie wejścia w życie takiego „klifu fiskalnego” polska gospodarka popada w ciężką recesję, bezrobocie przekracza 20%, a Platforma Obywatelska w sposób druzgocący przegrywa wybory parlamentarne w 2015 roku. A na to ostatnie sterujący obecnym układem władzy pozwolić sobie nie mogą.

Jedynym sposobem na wstrzymanie przyrostu deficytu w ZUS (w konsekwencji którego władzę może utracić grupa sterująca Platformą Obywatelską i jej partiami akolickimi) jest demontaż i likwidacja OFE poprzez przerzucenie środków tam zgromadzonych bezpośrednio na ZUS. Dzięki temu – po pierwsze – ZUS nie będzie musiał oddawać pobieranej od Polaków części składki do funduszy emerytalnych. Po drugie – ZUS, jako piramida finansowa, przejmie kontrolę nad akcjami firm i przedsiębiorstw kupowanych do tej pory przez OFE, które będzie mógł spieniężyć i w ten sposób pozyskać nowe fundusze na wypłatę bieżących emerytur (pieniądze ludzi, którzy emerytami zostaną za 30-40 lat, wykorzysta się na wypłaty teraźniejszych świadczeń). Po trzecie – ZUS, czyli de facto państwo – przejmuje kontrolę nad obligacjami wyemitowanymi przez… Skarb Państwa (watro zauważyć, że OFE mnóstwo pozyskanych od ZUS pieniędzy, przeznacza na zakup obligacji emitowanych przez nasz kraj). W ten sposób ZUS (jako państwo) wejdzie w rolę wierzyciela wobec Skarbu Państwa (czyli siebie samego). Dłużnik stanie się jednocześnie wierzycielem, co szczególnie przyczyni się do skokowego spadku oficjalnego długu publicznego, dzięki czemu ryzyko wprowadzenia klifu fiskalnego zostanie odłożone w czasie, na okres przypadający już po wyborach w 2015 roku.

Dla pewnej grupy interesu usadowionej poza granicami naszego kraju, jest niedopuszczalne aby Platforma Obywatelską utraciła władzę. Aby tak się nie stało, dla ratowania się przed konsekwencjami klifu fiskalnego, zrealizowany będzie musiał być scenariusz przewidujący demontaż OFE. Zdaniem prof. Rybińskiego w najbliższych miesiącach rozpocznie się pierwszy jego etap polegający na publicznym zohydzeniu i obrzydzeniu OFE. Jeśli w społeczeństwie uda się zaszczepić strach przez OFE (zdobycie legitymacji społecznej), będzie można swobodnie przejść do realizacji drugiego etapu demontażu polegającego na legislacyjnej likwidacji reformy emerytalnej, a tym samym likwidacji OFE.

Więcej: Prof. Rybiński: Wyjaśniam prawdziwe przyczyny i mechanizm demontażu OFE. Już w 2013 roku deficyt w ZUSie sięgnie 70 mld złotych (wPolityce.pl)

wpis z dnia 30/03/2013

Rostowski chce zmian w ordynacji podatkowej. Eksperci: Te zmiany będą niebezpieczne dla podatników!
bezpośredni link do tekstu | wpis nr 356 – 29/03/2013

By żyło się lepiej Ministerstwo Finansów zamierza rozszerzyć w Ordynacji Podatkowej katalog metod szacowania podstawy opodatkowania. Sławomir Sadocha, doradca podatkowy specjalizujący się w postępowaniach podatkowych, w wywiadzie dla „Gazety Prawnej” przestrzega: te propozycje są niebezpieczne dla podatników!

Według propozycji ministerstwa organy podatkowe będą mogły szacować podstawę opodatkowania przedsiębiorstw wg tzw. struktury obrotów. Badany ma być wolumen sprzedaży określonego rodzaju towaru w określonym czasie i na tej podstawie ma być szacowana podstawa opodatkowania. Przekładając to na język bardziej zrozumiały: jeśli przedsiębiorca X w roku 2010 sprzedał 80 sztuk wyprodukowanego przez siebie urządzenia, natomiast w 2011 i 2012 jedynie po 10 sztuk, to organ podatkowy będzie mógł przyjąć za podstawę szacowania rok 2010 i uznać, że średnia sprzedaż (mimo kiepskich lat 2011 i 2012) wynosi… 80 sztuk rocznie.

Mając na względzie powyższe może warto by było podsunąć Ministerstwu Finansów pomysł napisania całkowicie nowej ordynacji podatkowej? Miałby ona tylko cztery krótkie artykuły:

1. Wszyscy Polacy są złodziejami, dopóki nie udowodnią, ze nie są.
2. Jeśli udowodnią, ze nie są, to są oszustami.
3. Podatki wymierza się wg decyzji urzędnika skarbowego, stosownie do bieżących potrzeb państwa.
4. Od decyzji nie przysługują odwołania.

Więcej: Minister finansów poszukuje nowych metod szacowania dochodów. Propozycje są niebezpieczne dla podatników(GazetaPrawna.pl)

wpis z dnia 29/03/2013

Bogdan Borusewicz nie liczy się z kosztami przelotów samolotem do domu, za które płacić muszą Polacy
bezpośredni link do tekstu | wpis nr 355 – 29/03/2013

Marszałek senatu Bogdan Borusewicz w latach 2007 – 2013 latał na trasie Warszawa – Gdańsk dokładnie 713 razy. Jakie koszty ponieśli z tego tytułu polscy podatnicy? – Blisko 400 tys. zł.

Do tego należy doliczyć koszty ochrony BOR. Za każdym razem marszałkowi towarzyszyć musi od 2 do 4 funkcjonariuszy. „Super Express” idzie jeszcze dalej: „Bogdan Borusewicz potrafił jednego dnia trzy razy latać na trasie Warszawa – Gdańsk. Mimo zapewnień Kancelarii Senatu, że wszystkie loty związane były z wykonywaniem mandatu senatora, nam udało się ustalić, że polityk w trakcie posiedzenia Senatu leciał do Gdańska tylko po to, żeby załatwiać prywatne sprawy, np. wyprowadzić psa na spacer.”

Więcej: BOR wydał majątek na marszałka samolocika (Se.pl)
Zobacz także: Poseł PSL zjadł kolację za 16 tys. na koszt państwa! Zobacz fakturę! (Prawy.pl)

wpis z dnia 29/03/2013

Premier o utajnieniu niewygodnych informacji: „Bierzmy przykład z dojrzałych demokracji”

wpis z dnia 29/03/2013

NSA oddalił skargę kasacyjną na wyrok WSA podtrzymujący klauzulę tajności wobec notatek sporządzonych po spotkaniach Tuska i Putina w 2010 roku. Co istotne – chodzi tutaj o spotkania zarówno przed, jak i po katastrofie z 10/04/2010. 

Donald Tusk, komentując wyrok NSA, stwierdził, że powinniśmy brać przykład z dojrzałych demokracji, gdzie 100 lat czeka się na ujawnienie takich tajemnic. Powstaje pytanie – czy premier miał na myśli Wlk. Brytanię i zamach na gen. Sikorskiego, którego postawa i opinie były blokadą do zawarcia porozumienia między Churchilem i Stalinem?

wpis z dnia 29/03/2013

Donald Tusk – idealny premier na trudne czasy

wpis z dnia 29/03/2013

Podczas wizyty polskiego premiera na Słowacji kamery telewizyjnych reporterów wychwyciły rozmowę Donalda Tuska ze słowackimi politykami, podczas której, wyraźnie rozluźniony, opowiadał on o swojej pasji do futbolu. Z ust polskiego premiera padło wówczas zdumiewające zdanie: „Dużo więcej czasu poświęcam kibicowaniu i graniu w piłkę niż polityce”…

Czy Ty też poświęcasz dużo więcej czasu swoim pasjom i przyjemnościom aniżeli pracy?

wpis z dnia 29/03/2013

Polska w europejskim ogonie innowacyjności
bezpośredni link do tekstu | wpis nr 354 – 28/03/2013

Zgodnie z najnowszym raportem Komisji Europejskiej w 2013 roku Polska spadła do grupy najmniej innowacyjnych państw Unii Europejskiej. Dołączyliśmy tym samym do Bułgarii, Rumunii i Łotwy. Zgodnie z nazewnictwem KE możemy o sobie mówić „Innowatorzy o skromnych wynikach”.

Przy badaniu innowacyjności KE wzięła pod uwagę 24 wskaźniki. Wśród nich są m. in.: wysokość wydatków publicznych na badania naukowe, inwestycje prywatnych firm, jakość szkolnictwa wyższego oraz jego powiązania z przemysłem i nauką.

Warto odnotować, że nasz kraj znalazł się także na trzecim miejscu od końca pod względem postępu. Gorzej niż w Polsce jest tylko w Grecji i na Cyprze. Jakby tego było mało z roku na rok rośnie różnica między liderami innowacyjności – Szwecją, Niemcami, Danią i Finlandią, a krajami na szarym końcu takimi jak Polska.

Źródło informacji: Wyniki państw członkowskich UE w dziedzinie innowacji (Europa.eu)

wpis z dnia 28/03/2013

    

Nadal rośnie zadłużenie Polski
wpis z dnia 28/03/2013

Zgodnie z informacją podaną przez Narodowy Bank Polski, na koniec 2012 roku zadłużenie zagraniczne naszego kraju wyniosło 1,13 bln zł. W porównaniu z końcem 2011 roku wzrosło ono o 40 mld zł.

Warto zauważyć, że w ciągu ostatniego roku najbardziej wzrosło zadłużenie sektora rządowego i samorządowego – aż o 17 proc. do 465,9 mld zł.

Więcej: Rośnie zadłużenie Polski (Ekonomia24.pl)
wpis z dnia 28/03/2013

Cztery podstawowe zasady nowoczesnego Polaka

wpis z dnia 28/03/2013

Bądź nowoczesny: nie wchodź na Onet.pl, nie czytaj Gazety Wyborczej, nie oglądaj TVN24 i nie popieraj Platformy Obywatelskiej.

wpis z dnia 28/03/2013

W Polsce nie ma pracy dla ludzi powyżej 50. roku życia
bezpośredni link do tekstu | wpis nr 253 – 27/03/2013

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła, że wskaźniki zatrudnienia dla Polaków powyżej 50. roku życia są jednymi z najgorszych w całej Europie. 

W 2011 roku tylko 49 proc. mężczyzn w wieku 50-64 lata było aktywnych zawodowo. Średnia w Unii Europejskiej wynosiła 65 procent. Dla kobiet w wieku 50-59 lat wskaźnik ten wyniósł 48 procent, wobec średniej dla Unii w wysokości 63 procent.

Więcej: Wskaźniki zatrudnienia Polaków po 50-tce należą do najgorszych w Europie (Forsal.pl)
wpis z dnia 27/03/2013

    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.