Strona główna > NWO > Władze Malezji zablokowały konferencję „Miłość i Seks z Robotami”

Władze Malezji zablokowały konferencję „Miłość i Seks z Robotami”

Roboty pojawiają się wszędzie i coraz częściej słyszymy, że człowiek może z czasem wybrać maszynę na swojego życiowego partnera. Humanoidy muszą jednak spełniać pewne podstawowe normy – przecież żaden człowiek nie zakocha się w wielkim zardzewiałym złomie.

a11

Roboty muszą przypominać nas, ludzi, przede wszystkim z wyglądu. Człowiek ma to do siebie, że w pierwszej kolejności ocenia to, co widzi, a jak dobrze wiemy pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, być może jest nawet najważniejsze. Dopiero potem człowiek może poznać charakter drugiej osoby (nie mówimy tu o znajomości internetowej).

Jednak w przypadku maszyn, stworzenie odpowiedniego oprogramowania które symulowałoby takie uczucia jak smutek, radość, gniew a nawet miłość, jest trudne i czasochłonne. Roboty muszą także otrzymać umiejętność komunikowania się z człowiekiem poprzez dotyk, zapach i smak. Uczeni prowadzą różne badania w tej sferze.

a12

W Malezji w dniach 16-19 listopada miała odbyć się druga coroczna konferencja „Miłość i Seks z Robotami”, lecz władze tego kraju zdelegalizowały ją. Inspektor generalny policji Khalid Abu Bakar ostrzegł, że może podjąć odpowiednie działania przeciwko organizatorom.

Adrian David Cheok i David Levy, dwaj akademicy którzy interesują się robotyką, współpracują ze sobą od kilku lat. Levy jest autorem książki pt.: „Love and Sex with Robots: The Evolution of Human-Robot Relationships” („Miłość i Seks z Robotami: Ewolucja Relacji Między Człowiekiem i Robotem„) i pracuje nad algorytmami dla maszyn, natomiast Cheok skupia się na sprzęcie i patrzy na roboty od strony fizycznej. Konferencja miała skupiać ludzi głównie ze środowiska naukowego. Organizatorzy zostali jednak zmuszeni odwołać wydarzenie…

Ciąg dalszy artykułu można przeczytać na portalu tylkonauka.pl

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wladze-malezji-zablokowaly-konferencje-milosc-seks-robotami

Data publikacji: 23.10.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.