Strona główna > Polska > Władza znowu planuje przekupienie ludzi ich własnymi pieniędzmi. Socjalizm jako klucz do wygranej w wyborach ?

Władza znowu planuje przekupienie ludzi ich własnymi pieniędzmi. Socjalizm jako klucz do wygranej w wyborach ?

Partia rządząca przedstawiła swój program wyborczy. Będzie więcej socjalizmu, przynajmniej do wyborów. PiS proponuje jeszcze większą łapówkę wyborczą i licytując się w rozdawnictwie z pozostałymi lewicowymi formacjami na polskiej scenie politycznej, postanowiono jeszcze bardziej przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi.

Polacy, tak jak większość społeczeństw, uwielbiają coś dostawać. Wykorzystała to partia rządząca przed 4 laty gdy naobiecywała co tylko było można wprowadzając celowo w błąd głosujących na nią Polaków. Dlatego właśnie w 2015 roku obiecywano obniżenie podatków, zwiększenie kwoty wolnej, jałmużnę 500 zł dla każdego dziecka, zmiany w ZUS i wiele innych takich jak przywrócenie godności Polski na arenie międzynarodowej poprzez symboliczne „wstawanie z kolan”.

Gdzie znajdujemy się po 4 latach? Kwota wolna od podatku ani drgnęła dla większości ludzi, a dla wielu zniknęła zupełnie. Podwyższona została tylko dla ludzi, którzy nic nie zarabiają. Obniżenie podatków też przeprowadzono tak, żeby przysługiwało tylko bankrutującym spółkom kapitałowym.

Niestety o milionach polskich jednoosobowych firm, czyli rzeczywistym motorze polskiej gospodarki, nie zapomniano. Podwyższono ZUS dla pracodawców, wprowadzając jednocześnie mały ZUS dla…tak, tak, dla bankrutów. Wprowadzono też szereg obostrzeń podatkowych powodujących możliwość odliczenia znacznie mniejszych kosztów po stronie firm, co powoduje po prostu zwiększenie ich obciążeń podatkowych.

Po wygranych w 2015 roku wyborach, PiS oprócz ukrywania podnoszenia podatków, pogrążył się też w rozdawnictwie, w którym upatruje sukces w wyborach w 2019 roku. To dlatego powstał program 500+ czyli po prostu program przekupienia ludzi ich własnymi pieniędzmi.

Niestety większość ludzi naprawdę wierzy w to, że 500 zł od rządu to są jakieś magiczne pieniądze, które rząd wyprodukował, zabrał złodziejom z mafii VAtowskiej ewentualnie zabrał mitycznym bogaczom. W rzeczywistości jednak prawda jest taka, że typowy Janusz i Grażyna płacą znacznie większe podatki niż to marne 500 zł i nie jest to żadna darowizna od rządu dla niewolnika, tylko przekładanie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej z zastrzeżeniem, że po drodze trzeba też zapłacić za redystrybucję.

Ludzie jednak szybko przyzwyczajają się do jałmużny i większość uważa teraz 500 zł od rządu jako coś co im się należy i nie czują wcale wdzięczności. Dlatego partia rządząca w roku wyborczym postawiła na jeszcze więcej socjalizmu! Zaproponowano rozszerzenie programu 500+ również na pierwsze dziecko, to przekupstwo wyborcze będzie nas kosztowało dodatkowo 17 mld złotych rocznie.

Ale to nie wszystko. Zaproponowano też „trzynastkę” dla emerytów! Ma być wypłacona jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Eksperci szacują, że 13-ta emerytura 1100 zł to koszt 11 mld złotych rocznie. Nie powiedziano jak to będzie finansowane, ale można podejrzewać, że z podatków, bo w ZUS tych pieniędzy i tak nie ma więc rząd będzie musiał je znaleźć w inny sposób.

A co zaproponowano w zakresie podatków? Nie ma obietnic ich obniżenia, chyba, że dla młodych, do 26 roku życia. Zapowiedziano, że będą oni zwolnieni z podatku dochodowego. Tworzy to oczywistą niesprawiedliwość na rynku pracy, bo koszty pracy 27 latka będą dużo wyższe nić 26 latka. Można to nazwać dyskryminacją ze względu na wiek. Zwolnienie z podatku PIT do 26 roku życia może kosztować 2 mld złotych.

Zamiast podwyższyć kwotę wolną od podatku do poziomu cywilizowanych społeczeństw rząd postawił na zwiększenie kosztów uzyskania. Podstawowe koszty uzyskania przychodu to 1335 zł rocznie. PiS obiecuje ich dwukrotną podwyżkę, co będzie oznaczało, że każdy pracujący odzyska kilkadziesiąt złotych swojej pensji.

Oprócz tego „prawicowi” socjaliści z PiS, formalnie manifestują, że są grupą rekonstrukcyjną PRL i zapowiadają reanimację połączeń PKS za bagatela 1,5 mld złotych. To dość droga nostalgia za czasami młodości decydentów partii rządzącej.

Teraz jest już jasne, że politycy PiS obiecają wszystko aby tylko pozostać u władzy, nawet kosztem zupełnej ruiny gospodarki. Ogólny koszt przedwyborczych łapówek PiS jest szacowany na 30 do 40 mld zł. Ponieważ rząd nie ma własnych pieniędzy oznacza to, że na rozdawnictwo będzie musiał najpierw zabrać pieniądze, ewentualnie zadłuży nas i nasze dzieci emitując bez opamiętania obligacje.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wladza-znowu-planuje-przekupienie-ludzi-ich-wlasnymi-pieniedzmi-socjalizm-jako-klucz-do

24.02.2019

One thought on “Władza znowu planuje przekupienie ludzi ich własnymi pieniędzmi. Socjalizm jako klucz do wygranej w wyborach ?

  1. Za 30 lat obudzą się Polacy w kraju bez ZUSU który już jest nierentowny i emeryturami które nie wystarczą na tydzień życia.Licznik naszego zadłużenia rośnie a sprzedać nie ma już za bardzo co bo 98% gospodarki jest w obcych rękach.Zatroszczył się o to żyd Janusz Lewandowski jak był ministrem przekształceń w rządzie żydówki Hanny Suchockiej.Należące do Skarbu Państwa Zakłady Celulozowo-Papiernicze w Kwidzynie zostały sprzedane w 1992 roku za 120 mln dolarów,mimo że ich wartość jest szacowana na 500 mln dolarów.Pod młotek za jego ministrowania poszło ponad 500 przedsiębiorstw.Dzisiaj ten złodziej jest eurodeputowanym i obraża Polskę w europarlamencie.Kto go wybrał oczywiście moi rodacy więc pytanie do autora tekstu czego oczekiwać od naszych rodaków samodzielnego myślenia ? analizy faktów.Przepraszam ale Polacy to stado baranów i tępych lemingów.PIS ich kupił pieniędzmi bo tak najprościej.Najważniejszą rzeczą w życiu człowieka powinna być WIEDZA a nie pieniądze.Jeszcze jeden przykład na zboczonym woodstocku ludzie bili brawo komu synowi byłego Ubeka.Czyli Wojewódzkiemu temu co wsadził w swoim programie flagę Polski do kupy.A ludzie się cieszyli idioci aż żal że to byli Słowianie,potomkowie Wielkiej Lechii.W jakim ja kraju mieszkam.Kiedy PIS opodatkuje fałszywy kler.Z budżetu państwa na potrzeby Kościoła katolickiego idzie rocznie ponad 1,8 mld złotych. Te przywileje gwarantuje Kościołowi konkordat.Wszystko co należy do KK to własność Watykanu Kościoły, parafie, nieruchomości. Jak długo będziemy płacić obcemu państwu??
    Wielki Polak powiedział cyt. ; Polsko , twa zguba w Rzymie .autor Juliusz Słowacki.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *