Strona główna > Rosja > Władimir Putin zagroził, że Turcja pożałuje zestrzelenia samolotu Su-24

Władimir Putin zagroził, że Turcja pożałuje zestrzelenia samolotu Su-24

Gdy turecki myśliwiec zestrzelił rosyjskiego bombowca Su-24, relacje na linii Rosja-Turcja uległy natychmiastowemu pogorszeniu. Władimir Putin oskarża Recepa Tayyipa Erdoğana o współpracę z Państwem Islamskim i zapowiada, że gorzko pożałuje zestrzelenia rosyjskiej maszyny.

a8

W ostatnim czasie władze Rosji nałożyły sankcje na Turcję i mają zamiar nakładać kolejne a teraz zerwano również rozmowy w sprawie gazociągu Turecki Potok. Trudno powiedzieć co jeszcze może się wydarzyć, ale wiele wskazuje na to, że konflikt może się tylko zaostrzyć. Ministerstwo Obrony Rosji oficjalnie oskarżyło Erdoğana i jego rodzinę o nielegalny handel ropą naftową z ISIS. Władimir Putin zapewnił, że konsekwencje zestrzelenia Su-24 będą poważne i długofalowe. Co więcej, opublikowane zostały zdjęcia satelitarne, przedstawiające trzy trasy którymi terroryści transportują ropę do Turcji.

a9

Jak widać na powyższej grafice, ISIS ma przewozić „czarne złoto” z Iraku i Syrii prosto do Turcji. Prezydent Erdoğan przekonywał że oskarżenia te są bezpodstawne ale dodał, że jeśli Rosja pokaże dowody to zrezygnuje z władzy. Rosyjski Sztab Generalny stwierdził również, że utworzona przez USA koalicja wcale nie atakuje cystern islamistów.

a10

Źródło: eng.syria.mil.ru

Zobaczymy jak Zachód zareaguje na te dowody, ale już teraz śmiało można powiedzieć, że Rosja i Turcja są do siebie bardzo negatywnie nastawione. Rosyjskie bombowce Su-24, które operują na terytorium Syrii, wyposażono w rakiety typu powietrze-powietrze. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i trudno nie odnieść wrażenia, że Syria stanie się polem bitwy pomiędzy państwami zachodnimi a Rosją.

Źródła:

http://eng.syria.mil.ru/en/index/syria/news/[email protected]

http://www.huffingtonpost.com/entry/russia-turkey-relations_56600dc3e4b08e945fee2209

Za: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wladimir-putin-zagrozil-ze-turcja-pozaluje-zestrzelenia-samolotu-su-24

Data publikacji: 3.12.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.