Strona główna > Świat > Władimir Putin właśnie zniszczył 100-letnią proroczą spekulację

Władimir Putin właśnie zniszczył 100-letnią proroczą spekulację

Przemawiając w 1971 do stanowych legislatorów, ówczesny gubernator Ronald Reagan wypowiedział szeroko wyznawane proroctwo kiedy oświadczył:

„Ezekiel mówi że Gog, naród który będzie prowadził wszystkie inne siły przeciwko Izraelowi, przyjdzie z północy. Badacze biblijni od pokoleń mówili, że Gogiem musi być Rosja. Jakie jest inne potężne państwo na północ od Izraela? Żadne„.

a

Idea, że Rosja jest wielką Bestią, która powstanie na końcu czasów do wojny z Izraelem, jest jedną z wielu fałszywych interpretacji proroctwa, które teraz WRESZCIE zostanie zapomniane. Ta dyspensacjonalistyczna opinia o proroctwie końca czasów powstała ponad 100 lat temu w Biblii Scofielda. Kontrowersja otaczająca Rosję jako inicjatora i agresora w tej wojnie z Izraelem jest omówiona szczegółowo w tym komentarzu pochodzącym prosto z Biblii Scofielda, pierwotnie wydanej w 1909 roku.

Gog – to że główne odniesienie dotyczy potęg z północy (Europy), pod dowództwem Rosji, wszyscy się zgadzają. Cały fragment powinno się czytać w powiązaniu z Zachariaszem 12:1-4, 14:1-9, Mateuszem 24:14-30, Apokalipsą 14:14-20, 19:17-21, „gog” jest księciem, a „Magog” jego krajem. Odniesienie do Meszka i Tubala (Moskwa i Tobolsk) jest wyraźnie znakiem identyfikacyjnym. Rosja i północne siły były najnowszymi prześladowcami rozproszonego Izraela, i współgra zarówno z boską sprawiedliwością jak i z przymierzami (zob. „Rodzaj 15:18” Scofielda). Zob. „Powt. Prawa 30:3” Scofielda, że zniszczenie w końcu nastąpi w punkcie kulminacyjnym ostatniej szalonej próby eksterminacji pozostałości Izraela w Jerozolimie. Całe proroctwo należy jeszcze do przyszłego „dnia Jehowy”, Izajasz 2:10-22, Apokalipsa 19:11-21 i do bitwy Armagedonu Apokalipsa 16:14, zob. Scofield „Apokalipsa 19:19″, ale obejmuje także ostateczny bunt blisko wieku królestwa. Apokalipsa 20:7-9.”

Jak widać, ten punkt widzenia w tym czasie był tak powszechny, że nawet Ronald Reagan złapał się na tym by wyrzygać tę szczególną „teorię” proroctwa, jakby to miało kończyć wszystko, być całością proroczej interpretacji. Niestety, prawie wszystkie księgi prorockie, chronologia i seminaryjne nauki eschatologiczne budowane są na tym modelu interpretacji. Jeśli byłeś wokół kościoła przez jakiś czas, to bez wątpienia spotkałeś ludzi, którzy wskazywali palcem na Rosję jako agresora w czasach ostatecznych wydarzeń.

Na początku lat 1970, kiedy Ronald Reagan wyrzygał to oświadczenie, świat chrześcijański dał się złapać w wir proroczej zapowiedzi, głównie z powodu bestsellerowej książki Hala Lindseya zatytułowanej Ostatnia wielka planeta Ziemia [The late Great Planet Earth]. Książka ta sprzedała się w milionach egzemplarzy i zrobiono z niej nawet film z Orsonem Wellesem jako narratorem, i opierał się głównie na dyspensacjonalistycznej interpretacji zawartej w Biblii Scofielda wokół tych wersetów Ezekiela 38.

Teraz jesteśmy w 2015 i tak dużo z Biblii Scofielda i poglądu dyspensacjonalistów nie tylko udowodniono jako błędny, że można nań patrzeć jako na pomysł wroga by oszukać chrześcijan. Kiedy myślimy o naszym wrogu szatanie, przenigdy nie pomniejszajmy jego zdolności analizowania ludzkiej natury i sporządzania wielopokoleniowych planów doprowadzenia do jego jedno-światowego, globalnego imperium. Według mnie, wydanie Biblii Scofielda z 1909 zostało wszczepione w chrześcijańskie myślenie przez naszego duchowego wroga. Ilość chaosu i zacofanego myślenia jaki zaakceptowano jako nieomylną doktrynę jako rezultat Biblii Scofielda jest ogromna. Nie można tylko rozwikłać jego poskręcanej pajęczyny nie depcząc po palcach tak wielu słynnych i autorytatywnych ludzi Boga, którzy bez zastrzeżeń przyjęli komentarz zawarty w tych książkach. Niektórzy zrobili całe kariery na tych doktrynach. Mogę tylko uważać, że faryzeusze byli tacy sami w czasach Jezusa.

Niektórzy woleliby raczej umrzeć i ryzykować piekłem niż zmienić poglądy i pokazać je jako kłamstwo w kwestii doktryny biblijnej i proroctwa. Ilość dumy zawinięta w ich zdolności interpretowania proroczych pism dokładnie jest źródłem poważnych rozdęć ego dla wielu tak zwanych chrześcijańskich świeckich i przywódców. Lepiej uwierz w to, że w Jego czasach Jezus zakłócił zrozumienie tych fałszywych proroków proroctwa wielkiego czasu, a Bóg z pewnością zrobi to samo w naszych czasach, kiedy odwraca wszystko do góry nogami co myślą nowocześni prorocy, że wiedzą o przepowiedni. Należy być bardzo ostrożnym od kogo pobierasz nauki w tych dniach o wydarzeniach końca czasu, nikt nie zrobił tego faktycznie wyraźniej niż działania Władimira Putina w tych ostatnich tygodniach.

Rosja chrześcijańską superpotęgą? Założę się, że tego nie przewidziałeś?

Hal Lindsey napisał drugą książkę zatytułowaną Lata 1980: odliczeanie do Armagedonu [The 1980s: Countdown to Armageddon], gdzie przepowiedział iż „dekada lat 1980 może być ostatnią dekadą w znanej nam historii”. Przepowiednia ta opierała się na błędnym myśleniu, że Mateusz 24:32-34 przewidział, że pokolenie, które było świadkiem powrotu Izraela będzie ostatnim pokoleniem przed powrotem Chrystusa na ziemię. Można założyć, że biorąc pod uwagę powyższy cytat, to oświadczenie miało dramatyczny wpływ na to jak Ronald Reagan postrzegał swoją prezydenturę. Zimną wojnę łatwo można postrzegać jako spełnienie wszystkiego wyłożonego w tych książkach w tamtych czasach. Niestety, dla Hala Lindseya nic się nie spełniło. Imperium Sowieckie żałośnie upadło, komunizm okazał się być całkowitym fiaskiem, a Rosja nigdy nie dokonała inwazji na Izrael, ani nie usiłowała namówić innych sojuszników do zniszczenia Izraela.

Zamiast tego, Ameryka teraz spadła do filozofii komunistycznych, jesteśmy całkowicie straceni moralnie, oddaliśmy każde posiadane przez nas konstytucyjne prawo, a nasza polityka zagraniczna jest tak agresywna i destrukcyjna jak każdego imperium w historii, jeśli nie najbardziej destrukcyjna. A kim są nasi sojusznicy w tym całym agresywnym jednostronnym działaniu? Izrael, Arabia Saudyjska i inni aktorzy z NATO.

Zamiast powstania przeciwko Izraelowi jak jakieś agresywne państwo komunistyczne, Władimir Putin potępił promowanie przez zachód komunistycznych ideologii i bezbożność. W przemówieniu jakie wygłosił w lipcu powiedział:

Wiele krajów euro-atlantyckich odeszło od swoich korzeni, w tym od wartości chrześcijańskich. Stosuje się zasady, które umieszczają na tym samym poziomie wielodzietną rodzinę i partnerstwo tej samej płci, wiarę w Boga i wiarę w szatana. To jest droga do degradacji„.

To jest to czego nie czytałeś w tych wszystkich księgach proroctwa, które zalewały rynek na przestrzeni lat. Ameryka stała się bardziej podobna do Bestii w ciągu ostatnich 30 lat, niż Rosja w ostatnich 100 latach, nie jesteśmy tylko niewielką częścią globalnego rządu, a jesteśmy MOTOREM GLOBALNEGO RZĄDU. Jesteśmy agresorami w prawie wszystkich wojnach za granicą na całym świecie. To nasi przywódcy polityczni są sprawcami, którzy wykorzystywali wspieranych przez Amerykę, dostarczonych przez Arabię Saudyjską i wyszkolonych przez Izrael bojowników rebelianckich / ISIS do usuwania demokratycznie wybranych przywódców i krajów na całym Bliskim Wschodzie.

Ten program rozpoczął się od rządu Busha, a poszerzył się tylko za Obamy. Jest to 100% prawda, nadszedł czas żebyśmy zaczęli przemyślać wszystko co wiemy o czasach końcowych. Każda część proroczej myśli upadła w świetle tego kim są prawdziwi globalni agresorzy i gracze. Ci fałszywi prorocy wszyscy okazali się być w strasznym błędzie, i oni z chrześcijan którzy nadal kupują to szatańskie oszustwo i grę w szachy robią takimi by wyglądali jak obłudni naiwniacy popierający kraje podżegaczy wojennych. Nic dziwnego w tym, że dla niezbawionego świata chrześcijanie są postrzegani jako fanatyczni podżegacze wojenni, co nie odzwierciedla nic z pokojowych nauk Chrystusa. Ich przekonania o czasach ostatecznych są pełne uprzedzeń, wszystkie oparte na błędnych interpretacjach Pisma. Oni bronią złych czynów dokonywanych przez ich własne kraje z powodu tego wcześniejszego pojmowania proroctwa.

Putin vs. Nowy Porządek Swiata [NWO]

Tym co ma być najdziwniejszym aktem w historii wobec globalnego programu, elity NWO, Władimir Putin przeprowadził wieleokrotne naloty na wspierane przez Amerykanów komórki terrorystyczne ISIS w całej Syrii. Źródła rosyjskie wydały takie oświadczenia w tym tygodniu tuż po wielkiej ofensywie:

„…Rzecznik rosyjskiego MSZ Igor Konaszenkow powiedział: „W ostatnich 24 godzinach myśliwce Suchoj Su-34 i Su-24M dokonały 20 nalotów i uderzyły w 9 instalacji Państwa Islamskiego.

Rozbijające bunkry BETAB-500 bomby lotnicze zrzucone z bombowca Su-34 w pobliżu Raqqa wyeliminowały punkt dowodzenia jednej z grup terrorystycznych, wraz z podziemnym magazynem materiałów wybuchowych i amunicji.

Te i inne bardzo dokładne sposoby ataku w ostatnich dniach wykorzystano do celowania w obiekty terrorystów Państwa Islamskiego: stanowiska dowodzenia, składy broni i produktów naftowych, warsztaty, gdzie produkuje się broń samobójców„. (Express.co.uk)

Rosja pokazała światu, że ISIS to tylko armia zastępcza kontrolowana przez CIA / Mosad, mająca realizować plan globalistów „Wielkiego Izraela” [Greater Israel]. Bez amerykańskiego wsparcia, jest to tylko fikcyjny byt otwarcie terroryzujący narody syryjski i iracki. W wyjątkowo rzadkim odkryciu kard, architekt planu NWO na Bliskim Wschodzie, Zbigniew Brzezinski, zagroził w tym tygodniu akcją militarną przeciwko Rosji. Był tak wściekły tym, że Rosja ośmieliła się przeszkodzić jego długoterminowanemu planowi doprowadzenia do upadku Syrii, że w Financial Times napisał:

„…dowody niebezpiecznej chęci pokazania amerykańskiej impotencji politycznej… W tej szybko rozwijającej się sytuacji Ameryka ma tylko jedna opcję, jeśli ma chronić swoje szersze interesy w regionie: przekazać Moskwie żądanie zaprzestania działań wojskowych wpływających bezpośrednio na amerykańskie aktywa„.

Obecność rosyjskiej marynarki i lotnictwa w Syrii jest zagrożona, odizolowana geograficznie od ojczyzny” – napisał Brzeziński. „One mogą zostać »rozbrojone, jeśli będą prowokować USA”. (Politico)

Kiedy człowiek taki jak Brzeziński wydaje takie oświadczenia przeciwko Rosji, to wiadomo, że Władimir Putin uderzył w główny nerw.

Jeśli nie wierzysz raportom dotyczącym hegemonii wojskowej ustanowionej przez armię rosyjską w Syrii, to niedawno poinformowano, że 4 izraelskie myśliwce F-16 próbowały wejść w syryjską przestrzeń powietrzną i tylko prawie uniknęły zestrzelenia przez 6 rosyjskich wojskowych myśliwców SU-30 SM. Izraelskie odrzutowce musiały z dużą prędkością zawrócić z powrotem do libańskiej przestrzeni powietrznej, jak poinformowało francuskie źródło w tym tygodniu. Jeśli raporty są poprawne, on również gromadzi armię 150.000 ludzi w regionie, czyli człowiek się nie bawi.

Jeden z najbardziej ironicznych i doskonale odpowiadających opisów Izraela będącego fałszywym Bogiem chrześcijańskiego kościoła, sam Netanjahu musi jechać do Rosji, by spotkać się z rosyjskimi dowódcami wojskowymi, co można postrzegać jedynie jako upokarzającą porażkę w kwestii polityki zagranicznej.

„… pomimo doniesień, że Rosja poinformowała Waszyngton i Jerozolimę przed jej misją powietrzną. Izrael jest jednym z przegranych, pomimo przechwałek ministra obrony Moshe Ya’alona we wtorek, że Izrael nie musi koordynować swoich działań z Rosją w Syrii. Naprawdę? Jeśli tak, to dlaczego sam premier Benjamin Netanjahu podróżował z szefem sztabu i szefem wywiadu wojskowego, by spotkać się w Moskwie 2 tygodnie temu? I dlaczego zastępca szefa personelu podróżuje w przyszłym tygodniu by spotkać się ze swoim odpowiednikiem w Rosji? Oczywiście, by rozmawiać na temat „dekonfliktu”, żeby uniknąć przypadkowego starcia między Izraelem a wojskami Rosji„. (JPOST)

Gdyby współczesny Izrael był naprawdę narodem wybranym, i nie mógł zrobić nic złego w oczach Boga, i byłby sprawiedliwie pomszczony przez Boga przeciwko wszystkim tym, którzy udaremniają izraelskie plany, to podróż do Rosji i ucałowanie pierścienia Putina nigdy by nie miała miejsca. Jest to kolejny wymowny przykład tego, że wszystko co myślisz, że wiesz o proroctwie opiera się na pełnej pychy interpretacji ludzi szukających chwały i sławy w oczach innych. Netanjahu właśnie został wykastrowany wraz z Obamą w sposób bardzo publiczny i upokarzający przez Władimira Putina w tym sporze z powodu Syrii. Nie rozumiem, w jaki sposób działania tych ostatnich kilku tygodni pasują do czyjegoś poglądu o proroctwie, nikt nie mógł przewidzieć, że sytuacja tak się rozwinie, i założę się iż będzie więcej niespodzianek, więc zapnij pasy.

Tego masz nie wiedzieć

Więc błagam każdego chrześcijanina, który teraz uważa, że oni wiedzą coś o roli jaką Ameryka, Izrael, Arabia Saudyjska, Turcja, Rosja itd., mogą mieć w proroctwie, by przemyśleli wszystkie swoje uprzedzenia i wcześniejsze pojęcia w tym zakresie. Wszystko czego uczono nas w ciągu ostatnich 100 lat okazało się być absolutną bzdurą. Doskonałym tego przykładem jest John Hagee i Jonathan Cahn doprowadzający wszystkich do szaleństwa z powodu krwawych księżyców i komet i wszelkiego rodzaju innych proroczych bzdur. Nic z tego co powiedzieli się nie spełniło w zeszłym miesiącu, a jeśli to był Stary Testament, to Izrael zostałby wyciągnięty poza miasto i ukamienowany na śmierć.

„Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych – taki prorok musi ponieść śmierć”. – Powt 18:20

Ale tak jak Hal Lindsey w latach 1980, oni sprzedali swoje wywołujące strach książki, zgarnęli miliony dolarów w zyskach, i jeszcze raz zrobili tak by chrześcijanie wyglądali jak całkowici wariaci na skutek ich fanatycznej szarlatanerii.

Z tego co każdy z nas wie, wróg wykorzystuje tych wszystkich fałszywych proroków, by zepchnąć chrześcijańskie ciało wierzących z prawdziwej drogi prawdziwego New World Order, i ich prawdziwego pochodzenia, które spłodzi fałszywego mesjasza. Jestem pewien, że Izrael odgrywa ogromną rolę w tym wszystkim, ale sądząc po sposobie w jaki zachowywał się na arenie międzynarodowej obok graczy takich jak Ameryka i Arabia Saudyjska, on nie jest po stronie Boga, ani nie po stronie Dobra. Zamiast tego to Ameryka odgrywa rolę złego agresywnego imperium Goga, a z drugiej strony Rosja ma nagle stać się zbawcą narodu syryjskiego, z których wielu stanowią prześladowani chrześcijanie.

W Syrii witają Putina z otwartymi ramionami. Ze względu na interwencję w Syrii Putina, który wie jak wiele chrześcijan uratowano, biorąc pod uwagę to, że wspólnoty chrześcijańskie w Iraku i Syrii doświadczyły ogromnych, barbarzyńskich prześladowań przez wspieranych przez CIA terrorystów z ISIS. Jeśli jest ktoś, który jest przeciwny Chrystusowi słowem i czynem, to jest nim Obama, który blokuje dostęp do irackich chrześcijan szukających schronienia tutaj w stanach, to on jest tym, który umożliwia chrześcijańskie prześladowania w kraju i za granicą, to on jest tym, który nie potępia rozstrzeliwania chrześcijan w naszych szkołach. Zamiast tego on przyzwala na i ułatwia chrześcijańskie prześladowania.

Więc pamiętajmy jak stoły obrócą się następnym razem kiedy usłyszysz teleewangelistę-proroka takiego jak John Hagee, kiedy zacznie wielbić Izrael, i bredzić o krwawych księżycach i osi czasu Boga. Ci faceci są apologetami NWO szatana, oszukującymi wybranych swoimi kłamstwami, gdyby była jakaś sprawiedliwość na tym świecie, to każdy wchodzący na krajową scenę i promujący takie rzeczy zostałby powalony przez piorun.

Jezus nie mógłby wyrazić się jaśniej w wersecie otwierającym rozdz. 1 Dziejów Apostolskich, gdy uczniowie zapytali Go, kiedy wróci by odbudować swoje Królestwo, Jezus zgromił ich wszystkich wyczuwając ducha obsesji w tym proroctwie:

Odpowiedział im: „Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą„. Dzieje 1:7

Oznacza to, że każdy, kto twierdzi, że zna rolę jaką Obama, Netanjahu lub Władimir Putin mogą mieć w proroczej Bożej linii czasu, działają z własnej siły i własnej mądrości, a nie Boga. Od Boga biorą coś zarezerwowane wyłącznie dla Niego i promują to jako własną ulubioną teorię, jakby pochodziła od samego Boga. To jest bluźnierstwo, które przekracza pychę, i ten grzech proroczej obsesji wymaga skruchy od ogromnej części chrześcijan. Ile razy ci faceci muszą być źli zanim przestaniemy słuchać ich audycji radiowych, kupować ich książki i wygadywać ich bzdury znajomym i rodzinom.

Oni sprawiają, że wyglądasz głupio, i w końcu po prostu wybielają zło Izraela i Ameryki. Zło jest złem, i z tego co każdy z nas wie, Bóg może podnieść chrześcijański naród w Rosji i zniszczyć Amerykę tak po prostu. Osobiście mam dosyć całej tej paplaniny o proroctwie, która dominuje klimat kościoła. Obudźmy się i przyłóżmy nasze ręce do pługa, bo jeśli chcemy przywrócić ten kraj do dawnej świetności, to nie możemy dać się wciągnąć w fantazje o naszej roli w proroctwie i jak wspaniała jest Ameryka, dlatego, że Ameryka już dawno przestała być wspaniała, głównie ze względu na fakt, że amerykański Kościół przestał mówić prawdę do władzy, a zamiast tego idzie w parze ze złem. Tak dużo to ma wspólnego z nasionami i kłamstwami szatana, które zostały zasadzone wiele lat temu.

Wystarczy pomyśleć, ile podziałów w Ciele Chrystusa z powodu tych pomysłów na proroctwa miało miejsce w ciągu ostatnich 100 lat. Wszystkie te wymyślone pojęcia takie jak porwanie przed czasem boleści, Izrael / kult syjonistyczny, Rosja jako Gog itd., są wynikiem dyspensacjonalistycznego poglądu zawartego w Biblii Scofielda. Pojawiły się około 100 lat temu, i nie mają podstaw w Piśmie Świętym. Tych pomysłów nie ma od ponad 1.900 lat i nigdy ich nie wyznawano w historii Kościoła aż do niedawna.

Nadszedł czas by wykorzenić kąkol proroczej fałszywej doktryny z kościołów, i wrócić do sprawy zdobywania dusz dla Chrystusa i sprzeciwu wobec zła w naszych instytucjach politycznych, edukacyjnych i społecznych. To i tylko to jest tym co Jezus polecił nam zrobić. To zaabsorbowanie proroctwem nie czyni nas bardziej duchowymi, to czyni nas złodziejami tajemnicy Boga i Jego przyszłej obietnicy wobec Jego ludu.

Jason Charles

Autor: Jason Charles
Autor: Jason Charles

Źródłol: http://sonsoflibertymedia.com/2015/10/vladimir-putin-just-destroyed-100-years-worth-of-prophetic-speculation/

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *