Strona główna > NWO > Wkrótce zamiast kart plastikowych chipy podskórne

Wkrótce zamiast kart plastikowych chipy podskórne

chip - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska

chip - Wiadomości Polska Świat - Wolna PolskaDzisiaj w Ameryce i w Europie rozpowszechniane są szeroko nowe technologie w dziedzinie płatności, które wkrótce zastąpią plastikowe karty kredytowe do których już się przyzwyczailiśmy. Tak więc, dla przykładu, MasterCard prowadzi testy z nową kartą zawierającą chip RFID, zwaną PayPass a także rozważa wprowadzenie, jako nosicieli instrumentów płatniczych, długopisów i kolczyków.

Koncern Exxon Mobil rozwija system płatniczy SpeedPass czyli plastikową kartę kredytową która wbudowana jest w brelok od kluczy albo w pasek od zegarka, które trzeba przesunąć przed skanerem. Jednocześnie pieniądze za dokonane zakupy potrącane są z konta bankowego w ciągu kilku sekund. SpeedPass już działa w 400 „restauracjach” McDonald miasta Chicago. Wszystkie te nowe instrumenty płatnicze, wbudowane w breloczki, w paski od zegarków lub w długopisy, mają poważny defekt w systemie bezpieczeństwa.

Można je przypadkowo zapomnieć w kawiarni lub na tylnym siedzeniu taksówki. Rozumie się samo przez się, że takie instrumenty płatnicze łatwo jest ukraść. W celu rozwiązania tego problemu amerykańska firma Applied Digital Solutions (ADS) jeszcze w 2003 roku poinformowała o stworzeniu nowej technologii VeriPay. Jest to nowy system rozliczeń pieniężnych przewidujący wszczepianie chipu pod skórę człowieka. Numer identyfikacyjny posiadacza karty przechowywany jest w tym, wszczepionym pod skórę, implancie, będzie zastępował numer i PIN karty kredytowej.

Technologia VeriPay opiera się na wykorzystaniu chipów i skanerów do identyfikacji obiektów za pomocą fal radiowych. Chip można implantować w górną część ramienia lub w biodro. Eksperci uważają, że bardzo szybko, systemy podobne do VeriChip zyskają szerokie zastosowanie. Nowe technologie „podskórnych portfeli” już krytykowane są w prasie. Na przykład zauważa się, że zastosowanie fal o częstotliwościach radiowych w skanerze przynosi szkodę zdrowiu człowieka, porównywalną z działaniem telefonu komórkowego.

Tyle, że w tym przypadku emiter fal o częstotliwości radiowej będzie znajdował się nie w korpusie telefonu komórkowego ale bezpośrednio w ciele człowieka. System bezpieczeństwa VeriPay jest także daleki od doskonałości. Złodzieje elektroniczni mogą przechwytywać cudze numery i wprowadzać je do swoich chipów. Skradziony numer waszej karty kredytowej, oczywiście, zablokuje bank. Ale po takim zdarzeniu trzeba od nowa udać się do chirurga żeby wszczepić nowy chip.

Tym nie mniej masowa „chipizacja” ludności już się rozpoczęła wraz z wszczepianiem  chipów medycznych, które zawierają informację o stanie zdrowia człowieka, o przebytych chorobach i indywidualnych przeciwwskazaniach stosowania różnych leków. Informacje te mogą być przydatne w szpitalu kiedy przywozi się nieprzytomnego pacjenta po wypadku samochodowym. Innym motywem do wszczepiania chipów jest porywanie ludzi lub uprowadzanie dzieci. Z tego powodu, że nosiciel chipa jest włączony w system GPS, można go odnaleźć w każdym punkcie kuli ziemskiej.

Wzrastająca częstotliwość porwań ludzi w Meksyku i w Brazylii czynią tę ideę wszczepiania chipów, w tych krajach, bardzo atrakcyjną. Brazylijski minister Antonio de Cunha Lima jeszcze w kwietniu 2002 roku oświadczał, że pragnie zostać pierwszym działaczem politycznym w świecie i, odpowiednio, pierwszym Brazylijczykiem, któremu będzie wszczepiony mikrochip. Jednakże główną przeszkodą na drodze masowego wszczepiania chipów pod skórę Amerykanom i Europejczykom pozostaje niechęć ludzi do noszenia w swoim ciele jakichś niepewnych nadajników radiowych, których oni sami nie będą mogli kontrolować a do których pełen dostęp będą mieli zupełnie obcy ludzie.

„Jeżeli tworzymy sieć płatności za pomocą kart-implantów, które mogą być wykorzystane, w tym także do śledzenia przemieszczania się właściciela chipa-implanta, to tym samym tworzymy infrastrukturę śledzenia obywateli przez rząd”- uważa przedstawiciel jednej z kalifornijskich organizacji obrony praw człowieka, Beth Given.

Za: http://3rm.info/37619-na-smenu-plastikovym-kartam-skoro-pridet-chip-pod-kozhu.html

Data publikacji: 5.08.2013

Przekład: RX

Materiał uzupełniający za: http://redakcjapartyzant.wordpress.com/

Metropolita Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego błogosławi wszczepianie mikrochipa pod skórę

Włącz tłumaczenie na język polski

 

Czytaj także info pod linkiem http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=14289#more-14289

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.