Strona główna > Rosja > Wkrótce oczekuję prześladowań i z radością przyjmę cierpienie za Chrystusa, czyli putlerowska eFeRja w rzeczywistości

Wkrótce oczekuję prześladowań i z radością przyjmę cierpienie za Chrystusa, czyli putlerowska eFeRja w rzeczywistości

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id11797.html

Data publikacji: 2.03.2012

Tłum. RX

Znany moskiewski duchowny (monarchista) i misjonarz, ihumen Siergij (Rybko) napisał list otwarty do przeciwników budowy świątyni p.w. Świętego Grzegorza Zwycięzcy (Swiatoj Gieorgij Pobiedonosiec) w Moskwie przy ulicy Suchańskiej, do przeciwników którzy grożą mu w Internecie. Pasterz nie przestraszył się gróźb sekciarzy i prowokatorów, informuje Sojuz Prawosławnych Bratstw (Związek Prawosławnych Bractw- tłum.) Rossijskoj Prawosławnoj Cerkwii i prosi o wsparcie i pomoc dla ojca Siergija.

Tekst listu otwartego ihumena Siergija:

„Szanowni Państwo!

Ponieważ poszukujecie organizatorów niedawnej demonstracji protestacyjnej przeciwko Wam, która miała miejsce na ulicy Suchańskiej, mam zaszczyt donieść co następuje:

Proszących mnie mieszkańców rejonu, zwłaszcza mieszkających przy ulicy Suchańskiej, którzy są obecnie parafianami cerkwi p.w. św. Siergija Radoneżskiego w Bibiriewie, ja, ihumen Siergij (Rybko) postanowiłem poprzeć swoją pozytywną opinią w sprawie budowy prawosławnej świątyni w pobliżu ich domów. Tym sposobem według wszelkich przesłanek ja jestem organizatorem. Ponieważ Wasze zamiary są już postanowione to oczekuję nadchodzącej pomsty i z radością będę cierpiał za Chrystusa. Jako duchowny nie mam prawa nosić broni i nie noszę, umiejętności walk wschodnich nie mam, ochrony nie mam. Mieszkam na terenie świątyni.

Przeor świątyni p.w. Zesłania Ducha Świętego przy cmentarzu Łazariewskim i świątyni p.w. św. Siergija Radonieżskiego w Bibiriewie.

Ihumen Siergij (Rybko)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.