Strona główna > Świat > Wirus krąży po Niemczech – wirus komunizmu

Wirus krąży po Niemczech – wirus komunizmu

Nie dawno przeczytałem o przewidywanych w Niemczech środkach zaradczych wobec kryzysu gopodarczego, w rezultacie pandemii coronawirusa. Stosownie do wypowiedzi ministra gospodarki i energii RFN Peter’a Altmeier’a,

…nie wyklucza on nacjonalizacji strategicznie ważnych firmw przypadku, gdy znajdą się na progu bankructwa z powodu sytuacji koronawirusa, ale uważa te środki za skrajne . Podobne deklaracje zostały również sformułowane we Francji.

W obliczu wzbierającego kryzysu wyłania się sposobność aby przyjrzeć się jak funkcjonuje kontrakt państwo-obywatel w stanie zagrożenia .

Angela Merkel porównała nawet obecną sytuację do realiów II W.Ś.

Poniżej relacja Borisa Fel’a , ilustrująca repertuar środków podejmowanych w Niemczech dla przetrwania i zminimalizowania dotkliwości sytuacji dla społeczeństwa i gospodarki. Oto jego obserwacje opublikowane w magazynie internetowym The Baltic Course.

Myślę że warto byłoby pokusić się o porównanie  niemieckich środków zaradczych z podjętymi w Polsce.

/bezmetki/

 

U nas w Niemczech, nadchodzi komunizm! Za światło, gaz, wodę, telefon, Internet, – można w ogóle nie płacić. Podobnie za mieszkanie, biuro, plac handlowy.

Zerwanie umowy najmu jest zabronione. Eksmisja jest surowo zabroniona. Nie można nawet wysyłać naszych słynnych „manungów” – ostrzeżeń.

Właścicielom domów i wynajmowanych mieszkań pozbawionych dochodu z rekompensatą przychodzi specjalny Fundusz z ofertą – prawie bezprocentowanej pożyczki.

Bankructwo firmy jest teraz zabronione. Komornikom odmawia się prawa do odwiedzania mieszkań lub biur dłużników.

Wszystkich pracowników prywatnej firmy, z wyjątkiem dyrektora generalnego, może objąć opieka państwa: otrzymają 60-67% swoich poprzednich dochodów w ciągu roku. Świadczenia socjalne stosownie do ich wynagrodzeń, również bierze na siebie państwo.

Przy tym większość mieszkańców Niemiec nie musi iść do pracy.

Co więcej, każdy, kto otrzymuje wynagrodzenie w ramach programu tzw. „pracy zredukowanej”, może jednocześnie naprawdę pracować w rolnictwie, strukturach logistycznych, produkcji żywności i innych egzastencjalnie ważnych towarów. W tym samym czasie, bez względu na to, ile otrzymają, ich „skrócenie” nie zmniejszy się.

Te same korzyści są przyznawane studentom, którzy otrzymują stypendia.

Uczniowie nie muszą uczęszczać na zajęcia. Studenci nie mogą korzystać z instytucji edukacyjnych.

Z więzień wypuszcza się wielu niegroźnych społecznie więźniów. Przy czym obiecują, że „kiedy to się skończy” z powrotem do więzienia, nie wsadzać.

Zeznanie podatkowe nie są  w ogóle wymagane..

Przedszkola są bezpłatne dla wszystkich dzieci od 1 kwietnia (przynajmniej w otaczającej Berlin Brandenburgii).

Każdej małej firmie obiecują bezpłatną pomoc.Firmom Do 5 osób zatrudnionych-9000 euro za kwartał. Do 10 osób – 15 000 kwartalnie. A większym – do 25% rocznego obrotu – przez rok.

Artyści, poeci, artyści, reżyserzy i po prostu pracujący na własny rachunek niezwłocznie otrzymają po 5 000 euro i zostaną uprawnieni do  zasiłku socjalnego, w szczególnie preferencyjnym trybie.

Pomoc społeczna, podobnie jak dopłata za mieszkanie-stają się dostępne dla wszystkich. Anulowana zostaje Kontrola oszczędności, mienia i dochodów, przy rejestracji osoby w urzędzie (jest to na ogół coś niewyobrażalnego dla niemieckiego urzędnika!) i oceny wielkości jego mieszkania, pod kątem zgodności z normami w celu, uzyskania świadczenia.

Wszyscy, lub prawie wszyscy giganci rynku, zostaną częściowo lub całkowicie znacjonalizowani…

Gdzie jesteś, drogi Nikito Siergiejewiczu? Obecne pokolenie Niemców będzie żyło w komunizmie!

 

Ale z jakiegoś powodu, daleko, nie wszyscy są z tego zadowoleni.

Źródło:

http://www.baltic-course.com/rus/opinion/?doc=154968

Tytuł: “Вирус бродит по Германии – вирус коммунизма”

Autor:Boris Fel(popularny bloger, rosyjski Niemiec – imigrant, mieszka w Berlinie

Berlin, 27.03.2020.

tłumaczenie: bezmetki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.