Strona główna > Polska > Winnicki na kongresie Ruchu Narodowego: PiS pełza przed banderowcami, środowiskami żydowskimi i Unią

Winnicki na kongresie Ruchu Narodowego: PiS pełza przed banderowcami, środowiskami żydowskimi i Unią

Robert Winnicki powiedział na kongresie Ruchu Narodowego „Narodowa Mobilizacja”, że RN nie dopuści do dalszego upokarzania Polski na arenie międzynarodowej.

W trakcie trwającego w sobotę w Warszawie Kongresu Ruchu Narodowego obecny prezes Robert Winnicki został wybrany na następną kadencję. W przemówieniu w ostrych słowach skrytykował partię rządzącą.
Narodowa Mobilizacja jest po to, aby nieść nadzieję. Tę nadzieję, którą utraciła i traci świadoma część narodu po tych trzech latach rządów PiS. (…) Mamy obecnie do czynienia z ogromnym teatrem obłudy. Te ostatnie 2,5 roku (…) jest przykładem chyba największego po roku ’89 zakłamania przestrzeni publicznej. Zakłamania, gdzie jest mnóstwo patriotycznej retoryki, mnóstwo frazesów – także katolickich – mowa o niepodległości, a polityka jest dokładnie przeciwna, jest prostą kontynuacją wszystkich patologii III RP – powiedział lider Ruchu Narodowego.

Robert Winnicki oświadczył, że rząd PiS nie tylko pozostał na kolanach, ale wręcz pełza. Pełza przed banderowcami, przed środowiskami żydowskimi (…), pełza wreszcie – bo taki jest faktyczny stan rzeczy – przed Brukselą i Unią Europejską. To nie jest rząd suwerennej Rzeczpospolitej – powiedział.
Ruch Narodowy obejmując odpowiedzialność i władzę w Polsce nigdy nie pozwoli na to, co dzisiaj się dzieje, np. podczas wizyty prezydenta Izraela w naszym kraju, wizyty prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych, czy kolejnych wizyt prezydenta Dudy na Ukrainie. My nie pozwolimy na dalsze upokarzanie Polski na arenie międzynarodowej! – oświadczył Winnicki.
Lider Ruchu Narodowego podkreślił, że Polacy oddając głos w wyborach na Prawo i Sprawiedliwość chcieli rządów prawicy, jednak partia ta jest jego zdaniem kolejnym wcieleniem Unii Wolności.
Robert Winnicki zadeklarował także stosunek RN do przyszłości Polski w Unii Europejskiej: Nadszedł moment, żeby po zmanipulowanym referendum, wielu latach propagandy powiedzieć jasno: Chcemy wyjścia z Unii Europejskiej!

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-na-kongresie-rn-pis-pelza-przed-banderowcami-srodowiskami-zydowskimi-i-unia/ 

Data publikacji: 16.06.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *