Strona główna > Polska > Wilk w owczej skórze – ex. ks. Kneblewski

Wilk w owczej skórze – ex. ks. Kneblewski

Skutkiem pewnej dyskusji, która wywiązała się nt. roli ks. Kneblewskiego w „ruchu narodowym” przedkładamy poniżej pełną transkrypcję wypowiedzi Kneblewskiego nt. żydów – między innymi:

– obowiązku ich „docenienia”

– obowiązku przyjęcia ich do Polski (nawet za cenę zagrożenia).

Powtarzamy ex. ksiądz Kneblewski jest ekskomunikowany – bo złamał zakaz „przedkładania żyda nad chrześcijanina” – a co jest obłożone ekskomuniką (excommunicatio latae sententiae).

Gestykulacja czy mimika – ironia – jest dość typowa dla tych, którzy nie żyją faktyczne polskim etosem czy problemami, ale mają do Polski i Polaków stosunek instrumentalny.

Przypadek Kneblewskiego jest najlepszą ilustracją tego, że najgorszymi wrogiem jest wróg wewnętrzny.

Red. Gazeta Warszawska.

========================

– ks. Kneblewski o nadstawianiu drugiego policzka:

0:41 – masz prawo do obrony własnej

0: 30 – wyobraź sobie, że masz obszerny dom, a jakaś rodzina tuła się po świecie, bo co jakiś czas jest wyrzucana z domu innych, którzy ją gościli z takich, czy innych względów. Ty ich przygarnąłeś, a oni okazali ci czarną niewdzięczność!

Niejednokrotnie z narażeniem życia ty i twoi bliscy ratowaliście ich, a oni przeciwnie, jeszcze donosili na was i przyczyniali się, że wielu członków twej rodziny, tych najwartościowszych, bohaterów, ginęło nawet w męczarniach, wielu było torturowanych, mordowanych i teraz wyobraź sobie, że tamta rodzina wysuwa jakieś roszczenia względem twojej.

Oni by chcieli teraz najlepiej pozbawić ciebie wszystkiego, co masz.

Oni roszczą sobie prawo do jakichś, nie wiadomo w imię czego, odszkodowań; chcieliby jeszcze żebyście ich przepraszali, chociaż to oni powinni was przeprosić i to na kolanach, za wszelkie krzywdy, za czarną niewdzięczność, za wszelkie zło, które wyrządzili.

To jest bezczelność   

3:16 ale, ktoś ci podpowie: po co wyratowaliście ich… w przyszłości zostaw ich, nie ratuj

3:39 NIE PRAWDA . Po pierwsze nie wszyscy w tamtej rodzinie są źli, niewdzięczni. W tamtej rodzinie też są ludzie wspaniali,

3:55 chociażby ich było bardzo mało, ale są i trzeba ich uszanować, docenić.

A po drugie choćbyś przewidywał, że spotka cię znów czarna niewdzięczność, ty masz w dalszym ciągu przychodzić z pomocą, choćby z narażeniem (red. GW).

Nie masz się upodobnić do tamtego zła. W tym sensie nadstawisz drugi policzek: być przygotowanym na kolejny cios, na kolejną niesprawiedliwość, krzywdę, poniżenie…

[ Chrystus raz dał się poniżyć, za grzechy ludzkości, a potem zesłał karę na swych prześladowców: „Krew jego na nas i na nasze dzieci”. – Ks. Józef Kaczmarczyk (red. GW).

(Tak robiliśmy ciągle, w czasie naszej historii, panie pastorze, dlatego tak niewielu Polaków prawdziwych zostało i Polska ginie.

Ci, co zostali coraz słabiej wierzą w waszą wersję chrześcijaństwa i jego „czarnych” propagatorów! Gdyby nie interwencja Chrystusa i edykt cesarz Konstantyna chrześcijaństwo zniknęłoby już w IV wieku! MF] red.)

Kneblewski c.d.:”…oszczerstwa, nawet gdyby cię to miało spotkać, ty masz działać zgodnie z zasadą miłości bliźniego, w Imię Chrystusa i to jest twój święty obowiązek.”

(Powiedział głupio uśmiechnięty, zadowolony z siebie kaznodzieja-sybaryta; jego to przecież nie dotyczy, muslimy, żydy, czy inne bandziorowce u niego nie zamieszkają w apartamencie, nie wyeksmitują go, no może kiedyś obetną mu łeb, a te „chrześcijany”, które przeżyją, ogłoszą go świętym męczennikiem za wiarę MF – red.)

„Chrześcijanin jest jak drzewo, które nawet, jeśli inni okładają cuchnącym gnojem, to ma wykorzystać to, żeby wydać tym lepsze owoce, smaczne, dojrzałe owoce ma wydać, a nie daj Boże, upodobnić się do tamtego cuchnącego gnoju.

Nie, na wszystko być odpornym, na każdy kolejny policzek być przygotowanym, ale być sobą i postępować w imię miłości bliźniego,w Imię Chrystusa!

(Taak, to widać w Polsce i w Kościele, jakie to wydało owoce. Nie każdy gnój jest pożywnym nawozem, a jeśli go zbyt dużo przepala i zadusza rośliny. MF)

 

Za: http://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/1316-wilki-w-owczej-skorze-ex-ks-kneblewski

Data publikacji: 20.06.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.