Strona główna > Bez kategorii > Wieści z Libii

Wieści z Libii

Źródło: http://aangirfan.blogspot.com/2012/02/attacks-on-british-in-libya-killings.html

25.02.2012, tłum. wMordechaj

Groby wojenne w Libii

W Benghazi, Libia, Cmentarz Wojenny Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej został zniszczony przez oszalałych oslamistów, wyniesionych do władzy przez USA i NATO.

Nagrobki poświęcone Brytyjskim i Alianckim żołnierzom, poległym podczas II WŚ, zostały zniszczone.

Libia Kaddafiego, zdjęcie anthonyasael.

Dwaj brytyjscy dziennikarze zostali aresztowani przez oszalałych islamistów w Libii.

21 lutego 2012 r., reporter Nicholas Davies i kamerzysta Gareth Montgomery-Johnson zostali zatrzymani przez członków faszystowskiej Brygady z Misraty. Teraz są przetrzymywani w Trypolisie.

Przestępcy wojenni?

Trwają walki w libijskim mieście Al Kufra.

Isa Abdel Majid, który przewodzi wojownikom Tibu, powiedział, że około 100 osób ze strony Tibu zostało zabitych, odkąd zaczęły się starcia.

„Ponad 30 z nich zginęło, gdy byli ewakuowani do szpitali znajdujących się w innych miastach”.

Po lewej demonstracja w poparciu Kaddafiego (01.07.2011 r.), po prawej demonstracja przeciw Kaddafiemu (17.02.2012 r.)

„Bezprawnie uzbrojona milicja teraz włada większym obszarem Libii i zmusza całe społeczności do ucieczki wskutek bandyckich tortur i przemocy”, mówi raport Amnesty International z 16.02.2012 r.

“Organizacja przytacza wypowiedzi zatrzymanych, którzy twierdzą, że – byli skrępowani w pozycji udaremniającej im jakikolwiek ruch, a następnie bici godzinami batami, kablami, plastykowymi wężami, metalowymi łańcuchami i prętami oraz drewnianymi pałkami, poddawani byli elektrowstrząsom z urządzeń elektrycznych i paralizatorów”.

“Amnesty stwierdziła co najmniej w 12-stu przypadkach, że zatrzymani zmarli w wyniku skutków tortur. Raport mówi: Ich ciała pokryte były ranami, śladami po uderzeniach, niektórzy mieli wyrwane paznokcie…”

Grupka zwolenników nowego rządu

“Amnesty w tym i poprzednim miesiącu dotarła do 11 obozów, gdzie przetrzymuje się więźniów, w centralnej i zachodniej Libii, znajdując ślady tortur we wszystkich prócz jednego”.

„Mają miejsce tortury, bezprawne egzekucje, gwałty na kobietach i mężczyznach”, mówi Wysoki Komisarz ds Praw Człowieka ONZ, Navi Pillay.

Ci, którzy wyszli świętować upadek Kaddafiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.