Strona główna > Polska > Wieści z Kijowa : Polskie władze napluły Polakom z Ukrainy w twarz

Wieści z Kijowa : Polskie władze napluły Polakom z Ukrainy w twarz

Takiej ignorancji Polaków na Ukrainie przez władze polskie jak teraz, nie było nigdy w okresie III RP. Prezydent Komorowski i premier Kopacz mają czas na spotkanie z przedstawicielami władzy kijowskiej o poglądach banderowskich lecz nie mają czasu na chociażby krótkie spotkanie ze swoimi Rodakami ze Wschodu.

a4

To jest plucie w twarz Polakom, skupionym w organizacjach polskich na Ukrainie w ten trudny dla nich czas. Przecież do Związku Polaków na Ukrainie i Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie wchodzą dużo Polaków, którzy nie dają sobie radę w czasie wojny, gdy ludzie są zabijani nie tylko pociskami „Grad” lecz zwykłym głodem, spowodowanym drożyzną i fantastycznymi cenami na leki.

Polacy w wyniku wojny na Ukrainie umierają teraz prawie tak jak w czasach Wielkiego Głodu 1932-1933 roku na Ukrainie stalinowskiej. Chociaż w sklepach np. Kijowa nie ma pustki ale ceny na żywność i leki teraz na Ukrainie są większe nawet niż w Polsce, a przeciętne zarobki i emerytury sięgają 100-150 euro.

Trzeba było doprowadzić do krwi na Majdanie w 2014 roku i obalenia mafii Janukowycza aby w miejsce donieckich bandytów przyszli nowi bandyci spod znaku króla czekolady Poroszenki i lwowskich spadkobierców OUN-UPA. I w tej sytuacji ignorancja przez decydentów III RP Polaków na Ukrainie jest współudziałem w niszczeniu Polaków i polskości na Ukrainie. W tej polityce niszczenia Polaków na Ukrainie czynny udział biorą także polskie placówki dyplomatyczne na Ukrainie, które żerują na koszt podatnika polskiego.

Patrzę na ten cyrk polityczny III RP – i trudno mi zrozumieć dlaczego władze PO tak nienawidzą swoich Rodaków ze Wschodu? Czym się tak narazili władzom polskim ci biedni Polacy, którzy mimo prześladowań za swą polskość zachowali ją – często nawet za cenę własnego życia?

Eugeniusz Lubański (Kijów)

Za: http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2386:wieci-z-kijowa-polskie-wadze-napluy-polakom-z-ukrainy-w-twarz

Data publikacji: 24.02.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *