Strona główna > Polska > Informacje oraz publicystyka z Polski > „Wielokulturowa Warszawa” – czyli marzenia koczowników o multikulti w Polsce

„Wielokulturowa Warszawa” – czyli marzenia koczowników o multikulti w Polsce

Definicja ludobójstwa ustanowiona przez ONZ:

Zbrodnia przeciwko ludzkości, obejmująca celowe wyniszczanie całych lub części narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i kontrolę urodzin, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.

Podczas gdy żydzi czyszczą etnicznie Palestynę z jej rdzennych mieszkańców, w Europie wiodą przodowniczą rolę na rzecz „wielokulturowości”. A czym jest współczesna wielokulturowość w żydowskim zamyśle? Otóż jak ukazuje rzeczywistość gołym okiem, wszelkie statystyki od kryminalnych po demograficzne, żydowska wielokulturowość wyczerpuje wszystkie znamiona ludobójstwa. Ludobójstwo pod postacią multikulti nie odbywa się siłowo, ale poprzez ideę, która białego człowieka, twórcę europejskiej cywilizacji, w ramach „tolerancji” stawia niżej od niepiśmiennego murzyna z Afryki. Każdy kto z nas był bądź mieszka w krajach Zachodu ma doskonałe rozeznanie w owocach „dobrodziejstwa” żydowskiej „wielokulturowości” a co za nią idzie, terroru poprawności politycznej.

Poniżej przytaczamy informację z forum antypolskich koczowników. a303

Dyskusje i warsztaty zaplanowano w weekend w ramach rozpoczynającego cyklu „Wielokulturowa Warszawa”. Serię wydarzeń rozpocznie piątkowy przegląd najciekawszych projektów związanych z wielokulturową Warszawą i debata w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Przedstawiciele warszawskich organizacji i instytucji opowiedzą o swoich inicjatywach podejmowanych w dialogu międzykulturowym. Poznamy przykłady zróżnicowanych działań – od portalu internetowego przez projekty edukacyjne, sportowe, muzyczne po pomysł stworzenia warszawskiego centrum zajmującego się wielokulturowością.

Udział w dyskusji wezmą: Fundator Fundacji „Afryka Inaczej” Mamadou Diouf, redaktorka portalu Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur Zuzanna Dłużniewska, dyrektor Fundacji Dla Wolności Krzysztof Jarymowicz, dyrektor Edukacyjny Fundacji Forum Dialogu Między Narodami Jakub Petelewicz i członkini Komisji Dialogu Społecznego ds. Cudzoziemców z Urzędu m.st. Warszawy Magdalena Wojno.

W niedzielę zaplanowano dyskusję pt. „Wielokulturowość lokalnie”. Jej uczestnicy: Witold Dąbrowski (Brama Grodzka Teatr NN), Kornelia Kurowska (Fundacja Borussia), Johann Wolfgang Niklaus (Schola Węgajty), Karolina i Piotr Jakowieńko (Brama Cukermana) i Anna Bakuła (Kibuc Warszawa), będą rozmawiać o projektach związanych z lokalnymi działaniami na rzecz wielokulturowości.

Tego samego dnia odbędą się warsztaty pn. „Wielokulturowość w praktyce”, prowadzone przez Witolda Dąbrowskiego (Brama Grodzka Teatr NN) i Kornelię Kurowską (Borussia Olsztyn). Mają one – w zamyśle organizatorów – pozwolić bliżej zapoznać się z pomysłami i sprawdzonymi sposobami na działania związane z lokalnym dziedzictwem.

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu „Wielokulturowa Warszawa, które odbędą się w listopadzie, to m.in. warsztaty dziennikarsko-filmowe „Wielowarszawa: tożsamość miasta” (15-17 listopada), pokaz filmu „Moja Warszawa” w reż. Marii Zmarz-Koczanowicz (21 listopada), warsztat fotograficzny „Miasto podzielone?” (23 listopada), warsztat plastyczny „Mentalna mapy stolicy” (23 listopada) i warsztat „W środku i na zewnątrz” (24 listopada).

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Źródło: http://www.fzp.net.pl/wiadomosci/polska/cykl-wielokulturowa-warszawa-od-piatku

P.S. Suplement:

http://www.youtube.com/watch?v=MFE0qAiofMQ”Są w Szwecji osoby, które wspierają Izrael i które mają głębokie poczucie niesprawiedliwości sytuacji. To ci ludzie dają nadzieję na to, że rzeczy ulegną tutaj poprawie. Jedną z nich jest Barbara Spectre, była Amerykanka, która wyemigrowała do Izraela a następnie 10 lat temu z pomocą rządu Szwecji utworzyła bezwyznaniowy instytut żydowskich nauk o greckiej nazwie Paideia tutaj w Sztokholmie. Wierzy w to, że obecna fala antysemityzmu przeminie i że żydzi mają do odegrania ważną rolę w państwie podlegającym ważnym zmianom.

„Myślę, że ma miejsce odrodzenie antysemityzmu, gdyż w obecnej chwili Europa nie nauczyła się jeszcze, jak być wielokulturową. Będziemy częścią bólów tej transformacji… która musi się dokonać. Europa to nie będą monolityczne społeczeństwa, jakimi były w poprzednim stuleciu. Żydzi będą w centrum tego. To duża przemiana dla Europy do dokonania. Oni teraz przechodzą do trybu wielokulturowego i zrodzi się gniew na żydów ze względu na naszą wiodącą rolę.”’

a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.