Strona główna > Bez kategorii > Wielkie napięcia polityczne w Grecji: groźba zastosowania reguły Dziel i Rządź

Wielkie napięcia polityczne w Grecji: groźba zastosowania reguły Dziel i Rządź

http://www.activistpost.com/2012/06/greek-political-tensions-high-divide.html

10/06/2012

Brit Dee, Activist Post

przygotował: Grecki Fanatyk

Polityk twardej prawicy, który kilkakrotnie uderzył swoją przeciwniczkę z lewicy podczas programu na żywo w telewizji, gdzieś się ukrywa, a policja twierdzi, że nie zna jego kryjówki.

Ilias Kasidiaris, rzecznik ultranacjonalistycznej partii Złoty Świt (Golden Dawn), w zeszły czwartek najpierw oblał szklanką wody polityka z ugrupowania Syriza, a następnie trzykrotnie uderzył przedstawicielkę komunistycznej KKE, Lianę Kanelli, w czasie porannego show telewizyjnego. Podobno potem został zamknięty w pokoju studia telewizyjnego, ale udało mu się zbiec, wcześniej oświadczył jednak, że zamierza pozwać obie kobiety, które zaatakował za „prowokowanie” go.

Prokurator już wydał nakaz jego aresztowania pod zarzutem wyrządzenia poważnego uszczerbku na zdrowiu, a nadto  Kasidiaris ma obowiązek stawić się w sądzie w sprawie zarzutów związanych z innym atakiem fizycznym na studenta sprzed 5 lat. Zamiast tego, oskarżony zniknął, a policja twierdzi, że nie może go namierzyć.

Kasidiaris dawniej służył w greckich siłach specjalnych, a partia Golden Dawn od dawna jest oskarżana o ścisłe związki oraz współpracę z policją grecką oraz miejscową agencją wywiadowczą, KYP. Sekretarz generalny partii, Nikolaos Michaloliakos, był oskarżany o współpracę z KYP od lat 80-tych ub. wieku.

 

To, że służby wywiadu używają ekstremistów prawicowych do siania przemocy i wywoływania niepokojów z pewnością nie jest czymś nowym. Operacja Gladio była prowadzona przez dziesiątki lat i były w nią zamieszane służby bezpieczeństwa w całej Europie. To one finansowały i dozbrajały zamachowców, którzy wykonywali ataki terrorystyczne , o jakie później oskarżano lewicę. Zjawisko to znane jest jako „strategia napięcia” i pierwotnie wymyślono ją jako front europejski przeciwko komunizmowi. Używano jej również, aby wywołać chaos w bardziej ogólnym znaczeniu, który później był wykorzystywany przez elity w celu forsowania swych dywersyjnych projektów.

W Grecji miejscowa “tajna armia” Gladio znana była pod nazwą „LOK„, i była ona zamieszana w zamach stanu z 1967 roku, gdy siły wojskowe przemocą zdobyły władzę na miesiąc przed wyborami demokratycznymi, w których spodziewano się, że zwycięży centrystyczna Unia Centrum. W 1990 r. sekretarz obrony potwierdził istnienie w Grecji “Operacji Pergamin”, jaka była prowadzona tajnie do 1988 r.

Możliwe, że istnienie tej siatki powiązań nie skończyło się w 1988 r., i że rozruchy i objawy przemocy, jakie dzisiaj widzimy w Grecji, stanowią kontynuację strategii napięcia w stylu Operacji Gladio. Taki stopień polaryzacji społeczeństwa wraz z wybuchami walk wskutek tych napięć poprzez m.in. rzucanie się sobie do gardeł przedstawicieli lewicy i prawicy, pasuje do modelu „dziel i rządź” – w którym kryminaliści z kręgu rządzącej elity próbują wykorzystać chaos do skomasowania władzy.

Zjednoczony naród przeciwko skorumpowanym politykom i instytucjom finansowym, które zniszczyły Grecję jest zjawiskiem groźnym dla elity. Społeczeństwo podzielone i walczące samo ze sobą jest łatwiejsze do zmanipulowania i sprawowania nad nim kontroli.

Siedziba illuminatów, banksterów i innego tałatajstwa po „drobnym incydencie”.
DOBRY POCZĄTEK!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.