Strona główna > Rosja > Wielka Brytania: Policja zaliczyła ukraiński trójząb do symboliki ekstremistycznej

Wielka Brytania: Policja zaliczyła ukraiński trójząb do symboliki ekstremistycznej

Dziennik „Guardian” opublikował „Przewodnik w przeciwdziałaniu ekstremizmowi”. Publikacja ukazała się z inicjatywy brytyjskiej policji i skierowana jest do nauczycieli i lekarzy. Wśród symboliki ekstremistycznej pojawiło się przedstawienie ukraińskiego trójzęba.

„Przewodnik w przeciwdziałaniu ekstremizmowi”, przygotowany przez brytyjskie organy ścigania, został wydany 17 stycznia przez dziennik „Guardian”. Oprócz trójzębu znalazła się w nim symbolika ukraińskiego batalionu „Azow”. Dziennikarze zwrócili uwagę na to, że w podręczniku znalazła się nie tylko symbolika ruchów lewicowych i prawicowych, ale także organizacji ekologicznych m.in. Greenpeace i ruchów ochrony zwierząt.

Ambasada Ukrainy wyraziła oburzenie z powodu publikacji, w której ukraińska symbolika została umieszczona wraz z symbolami różnych skrajnych grup politycznych.

Ukraińskie przedstawicielstwo dyplomatyczne na swoim profilu w Twitterze stwierdziło: „Dodanie trójzębu, zapisanego w Konstytucji jako symbol narodowy i godło państwowe Ukrainy, do „Przewodnika w przeciwdziałaniu ekstremizmowi”, wydanego przez policję antyterrorystyczną dla nauczycieli i personelu medycznego, jest więcej niż oburzające. Żadne wymówki są nie do zaakceptowania. Domagamy się usunięcia trójzębu, a od kierownictwa oficjalnych przeprosin”.

(na podst. kresy24.pl/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Za: http://xportal.pl/?p=35978

21.01.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.