Strona główna > NWO > Większość ludzkości chce globalnego rządu, aby ich ocalił

Większość ludzkości chce globalnego rządu, aby ich ocalił

Nowe badanie opinii publicznej wykazało, że zdecydowana większość ludzi na całym świecie gotowa jest przyjąć globalny rząd w nadziei, że uratuje ludzkość przed katastrofą i poważnymi zagrożeniami.

a

Badanie przeprowadzone przez ComRes w imieniu grupy Global Challenges Foundation z siedzibą w Sztokholmie stwierdza, że średnio prawie trzy czwarte (71%) ogółu ludzkości chce aby utworzyć nową „ponadnarodową organizację w celu egzekwowania globalnych decyzji dotyczących poważnych zagrożeń dla ludzkości.”

W każdym badanym kraju ponad 60% respondentów powiedziała, że chce utworzenia globalnego rządu, aby rozwiązać takie kwestie, jak zmiany klimatyczne, pandemie, sztuczna inteligencja obracająca się przeciwko ludzkości, broń masowego rażenia, klęski żywiołowe i asteroidy.

Konkretnie, pytanie w badaniu brzmiało: „Ponadnarodowa organizacja jest międzynarodowym organem złożonym z różnych krajów członkowskich. Nie zastępuje ona krajowych rządów, ale realizuje globalne działania ponad krajami. Przykładami ponadnarodowych organizacji, są Unia Europejska, NATO i Organizacja Narodów Zjednoczonych. Czy uważasz, że należy stworzyć nową ponadnarodową organizację, aby wymusić globalne decyzje mające rozwiązać globalne zagrożenia?”

Jak podaje raport gazety „The London Independent”, prawie 70% osób w Wielkiej Brytanii poparło ideę globalnego rządu, a 62 procent twierdzi, że uważa się za „globalnych obywateli”. Kolejne 54% Brytyjczyków powiedziało, że zrezygnują z suwerenności narodowej, aby światowe zagrożenia mogły być lepiej rozwiązywane przez globalne organy. Badanie porównało informacje 8100 respondentów z ośmiu krajów, obejmujących połowę populacji świata. Kraje te to Australia, Brazylia, Chiny, Niemcy, Indie, Republika Południowej Afryki, Wielka Brytania i USA.

Stwierdzono, że poparcie dla „ponadnarodowej organizacji” było wszędzie wysokie, przy czym największe poparcie było w Indiach (84%), Chinach (78%) i Południowej Afryce (76%). W Stanach Zjednoczonych 67 procent twierdzi, że popierają utworzenie światowego organu zarządzającego radzeniem sobie z zagrożeniami. Najniższe poparcie odnotowano w Niemczech, ale liczba ta nadal wynosiła 62%. Ponad 60% w każdym kraju twierdziło, że uważają się za „globalnych obywateli”. W Stanach Zjednoczonych liczba ta wynosiła 67%.

W szczególności, w kwestii zmian klimatu 88% respondentów powiedziało, że chętnie zmieni poziom swojego życia aby zrekompensować katastrofalne przyszłe zmiany klimatyczne. „Kiedy przywódcy światowi zbiorą się na szczycie G7 to powinni mieć świadomość, że obywatele całej planety chcą aby współpracowali i ciężko pracowali, by znaleźć rozwiązania dla tych krytycznych zagrożeń dla ludzkości”, powiedział Mats Andersson, wiceprzewodniczący fundacji, dodając, że „następne 50 lat ukształtuje naszą daleką przyszłość, kolejnych 10 000 lat i dalej”.

Według strony internetowej grupy, badanie zostało zlecone w ramach konkursu o wartości 5 milionów dolarów na nowe propozycje, aby „przeanalizować globalne zarządzanie w celu lepszego radzenia sobie z zagrożeniami XXI wieku”. Autorzy zwracają się do uczestników o „udział w globalnej rozmowie. Pomocy by zmieniać kształt przyszłych zmian”.

Fundacja Global Challenges została założona pięć lat temu przez byłego inwestora giełdowego, szwedzkiego miliardera Laszlo Szombatfalvy.

W raporcie przedstawia się ponury obraz zmian klimatycznych, koncentrując się na założeniu, że w przewidywalnej przyszłości średnia temperatura wzrośnie o jeden do trzech stopni Celsjusza. „Nawet w scenariuszach odnoszących się do niedalekiej przyszłości całe ekosystemy upadną, utracimy wiele gruntów rolnych, podobnie jak najważniejsze źródła słodkowodne, co doprowadzi do wielkiego cierpienia i niestabilności” – stwierdza strona. „Największe miasta przybrzeżne – Nowy Jork, Szanghaj, Bombaj – znajdą się w dużej mierze pod wodą, a populacje nisko położonych regionów przybrzeżnych – obecnie ponad miliard mieszkańców – mogą wymagać przesiedlenia”. „W dalekosiężnych scenariuszach skala zniszczenia jest poza naszą zdolnością do przetrwania, z dużym prawdopodobieństwem zakończenia ludzkiej cywilizacji”.

Za: http://www.prisonplanet.pl/polityka/wiekszosc_ludzkosci,p1958286962

Data publikacji: 25.05.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *