Strona główna > NWO > Więcej biometrycznych bankomatów w Polsce

Więcej biometrycznych bankomatów w Polsce

aPolska firma ITCARD (http://itcard.pl/), która jest właścicielem drugiej co do wielkości sieci bankomatów w kraju, ogłosiła ambitne plany wprowadzenia do swoich bankomatów najnowszej biometrycznej technologii. Rosyjski portal biometryczny BIOMETRICS.RU informuje, że autoryzacja użytkownika w ów bankomatach zostanie przeprowadzona przez skanowanie naczyń krwionośnych żył na palcu.

Obecnie w sieci ITCARD działa 500 bankomatów. W bieżącym roku ich liczba zwiększy się o półtora tysiąca, co pozwoli na objęcie 11% polskiego rynku bankomatów. Funkcję identyfikacji biometrycznej będzie obejmować 1730 bankomatów (ponad 85% ogółu).

Użytkownicy bankomatów biometrycznych pozbędą się konieczności noszenia kart płatniczych, zapamiętywania i korzystania z kodu PIN. Zeskanowany wcześniej wzór żył na palcu pozwoli użytkownikowi wypłacać gotówkę z bankomatu, uzyskać informację o saldzie konta i dokonywać przelewu środków.

Bankomaty biometryczne zostaną zainstalowane na placach i ruchliwych skrzyżowaniach polskich miast oraz w wielu sklepach największych detalistów – Biedronka, Carrefour i Intermarché. Oczywiście, biometryczne bankomaty pojawią się w oddziałach największych instytucji kredytowych w kraju.

Przypomnijmy, że bankomaty biometryczne z funkcją skanowanie wzoru żył palca już działają w wielu polskich bankach, w tym Getin Banku, Getin Noble, BPH, Podkarpackim Banku Spółdzielczym.

Na podstawie: http://www.biometrics.ru/news/biometricheskie_bankomati_rasshirjat_svoe_prisutstvie_v_polshe/

Suplement:

Przedsmak chipizacji. a303

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *