Strona główna > Świat > Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans – jego zdaniem wrogość Viktora Orbana wobec Sorosa podyktowana jest „antysemityzmem”

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans – jego zdaniem wrogość Viktora Orbana wobec Sorosa podyktowana jest „antysemityzmem”

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans dosłownie toczy pianę z ust, odkąd interesy Georga Sorosa w Europie środkowo-wschodniej bywają zagrożone. Wściekłe ataki na Polskę, rzekomo w związku z zagrożoną demokracją, a teraz na Węgry, gdzie Viktor Orban zmierza ku delegalizacji siejących niebezpieczną, skrajnie lewicową ideologię, instytucji Georga Sorosa.

Węgrzy wprowadzili prawo, na mocy którego możliwe jest zamknięcie Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego założonego i finansowego przez amerykańskiego miliardera węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa.

Nie spodobało się to unijnym urzędnikom, a po groźbach i wezwaniach kierowanych pod adresem Orbana, o komentarz do sprawy pokusił się wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Jego zdaniem wrogość Viktora Orbana wobec Sorosa podyktowana jest „antysemityzmem” węgierskiego przywódcy. „Uwagi Orbana na temat Sorosa brzmią antysemicko” – stwierdził w rozmowie z „Die Zeit” wiceszef KE.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Węgier zaczepkami Timmermansa przejmuje się mniej więcej tak, jak rząd w Warszawie:

„Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans powinien podać się do dymisji” – oświadczył na swojej stronie internetowej węgierski MSZ. Sam szef tego resortu Peter Szijarto ocenił, że uwagi unijnego urzędnika pod adresem Orbana są „nieuzasadnione i kłamliwe”.

W środę podczas debaty w Parlamencie Europejskim węgierski premier stwierdził m.in., że Soros to amerykański spekulant, który atakuje Węgry i który „zniszczył egzystencję milionów Europejczyków”.

Źródło: http://wrealu24.pl/5844-furia-timmermansa-w-obronie-sorosa-atakuje-na-oslep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *