Wicepremier Rogozin o Turczynowie : ” debil „

Wicepremier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Rogozin komentując słowa Turczynowa (Kogana) o „brudnej” bombie atomowej, stwierdził, że to „debil”.

a1

Rosyjski wicepremier Dmitrij Rogozin nazwał sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Oleksandra Turczynowa (Kogana) „debilem” w odpowiedzi na oświadczenie kijowskiego polityka na temat możliwości wyprodukowania na Ukrainie tzw. „brudnej” bomby atomowej. Rogozin skomentował to oświadczenie Turczynowa (Kogana) na swoim blogu na Twitterze.

W przeddzień Ołeksandr Turczynow (Kogan) skomentował dla dziennikarzy możliwość wyprodukowania przez Ukrainę „brudnej” bomby atomowej. Jak powiedział kijowski polityk, władze zamierzają wykorzystać wszystkie zasoby, w tym „dla stworzenia skutecznej broni” a czy ona będzie brudna czy czysta „to jest już oddzielna kwestia technologiczna”. Turczynow (Kogan) zauważył, że Ukraina „pracuje nad skonstruowaniem w ramach kompleksu wojenno-przemysłowego”, który dzisiaj skutecznie się rozwija, potężnych technologii systemowych, które dają możliwość przejęcia na uzbrojenie wszystkich nowoczesnych technologii”.

Tak zwana „brudna” bomba jest najprostszym rodzajem broni radioaktywnej i składa się z pojemnika z radioaktywnym izotopem i z ładunkiem wybuchowym. Podczas eksplozji ładunku wybuchowego pojemnik z izotopem ulega zniszczeniu i pod działaniem fali uderzeniowej substancja radioaktywna jest rozprzestrzeniona na określonym obszarze. Jednym z najbardziej negatywnych efektów takiej broni jest skażenie radioaktywne okolicy.

Za: http://3mv.ru/publ/rogozin_o_slovakh_turchinova_pro_grjaznuju_jadernuju_bombu_debil/1-1-0-41052

Data publikacji: 10.04.2015

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *