Strona główna > Bez kategorii > Wiadomości z Grecji

Wiadomości z Grecji

źródło:http://www.opednews.com/articles/1/Greece-Hospitals-are-runn-by-Linda-Ross-120809-861.html

Grecja: w szpitalach zaczyna brakować leków, wybuchają niekontrolowane pożary lasów, ale główne „zagrożenie” stanowi Alexis Tsipras

Sytuacja gospodarcza w Grecji wciąż się pogarsza, a raporty mówią, że w szpitalach i ośrodkach zdrowia w całym kraju zaczyna brakować leków i wielu pracowników służby zdrowia pracuje obecnie na warunkach wolontariatu, niosąc pomoc chorym i nie biorąc za to zapłaty.

We wtorek rano, media mainstreamu robiły reportaż ze szpitala centralnego w Atenach na temat kryzysu i jego skutków dla szpitali w państwie. Lekarze, pielęgniarki i obsługa administracyjna mówiła o brakach kadrowych w szpitalach w całym kraju, i że to powoduje, że nie mogą one prawidłowo działać. Pracownicy, którzy pozostali na swych stanowiskach pracy od miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia z budżetu.

Do kamery mówił też przewodniczący związków zawodowych pracowników szpitala i zaczął się wypowiadać jak przedstawiciel rządowego reżimu. Stwierdził, że jest pod wrażeniem działań ministra zdrowia, gdy ten przybył do szpitala w celu dialogu oraz wyrażenia swego ubolewania z powodu ciężkiej sytuacji. W zdumienie wprawia fakt, że gość sam przyznał, że otrzymał te informacje z mainstreamowych mediów!Wciąż kłamał przed kamerą mówiąc, że rząd stara się poradzić sobie z problemami, jakie od lat istnieją w służbie zdrowia przy pomocy eksperymentalnych metod, lecz to to za metody – tego nie wyjaśnił. Potem zaczął negować oczywiste dla wszystkich fakty, że szpitale wypełniają swoje powinności wobec mieszkańców Aten.

Reporter zapytał go – jaki jest problem z brakiem personelu. A ten na to, że system opieki zdrowotnej nie działa właściwie z powodu nieodpowiedniego funkcjonowania służb medycznych poza Atenami. Pacjenci stadami napływają do Aten, żeby sie leczyć…

Lekarz, jaki wystąpił w reportażu również wyraził swoje niezadowolenie i powiedział, że w szpitalu mają krytyczne braki w personelu, co powoduje kryzys w szpitalach w całym kraju. Wyjaśnił, że rząd obciął 35 % etatów, a pozostałym od miesięcy nie wypłaca się pensji z budżetu.

Wciąż wybuchają niekontrolowane pożary lasów w różnych częściach kraju. Sprzyjają temu dwa główne czynniki – wyjątkowo wysokie temperatury i silne wiatry. (…)

W Arkadii, 135 strażaków przy udziale 59 wozów strażackich oraz ochotnicy starali się powstrzymać rozszerzanie sie płomieni. Poprzedniego dnia, 6 osób zostało rannych, a 4 wioski: Routsi, Voutsaras, Kamaritsa and Soulari, ewakuowano.

Innych strażaków wysłano do Aghia Marina w rejonie Koropi, Attyka. Prawie 30 strażaków z asystą 10 wozów oraz samolotu zrzucającego wodę próbowało chronić domy przed spaleniem.

Kolejny wybuchł w rejonie Koryntu, koło wioski Solomos.(…) To samo dzieje się na Kos (…), w regionie Pikermi (…).

————

We środę Der Spiegel opublikował artykuł pod tytułem “10 najgroźniejszych polityków w Europie”. Lider Syrizy znalazł się na 2 miejscu.

Der Spiegel:

“Alexis Tsipras, lider greckiej partii lewicowej, Syriza. Jego ostatnia propozycja – rząd Grecji powinien zrezygnować z dalszych rozmów z Trojką złożoną z Komisji Europejskiej, EBC i MFW. Chce on „skryminalizować” prywatyzację publicznych przedsiębiorstw. Nadano mu etykietę „najgroźniejszego człowieka w Europie” odkąd stanął na czele radykalnej partii lewicowej, Syriza, i zaczął naciskać na rząd, aby odstąpic od polityki oszczędnościowej, jaka pozwala Grecji otrzymywać nadal pomoc międzynarodową. Co ma na celu? Tsipras liczy na to, że traktaty w sprawie euro nie pozwalają wyrzucić jego kraju ze strefy euro – a więc optuje za nieprzejednanym wyrazem opozycji. Tsipras został nazwany “najgroźniejszym człowiekiem w Europie, ponieważ jest na czele radykalnej lewicy greckiej, która zawsze podąża o krok za rządem, nadto wierzy w to, że nikt nie może wyrzucić Grecji poza nawias euro”.

Giorgos Kosmopoulos, dziennikarz StopCartel TV, opublikował szybką odpowiedź, dowodząc tego, że charakterystyka Tsiprasa przez der Spiegel jest dla niego powodem do dumy.

Potem, SYRIZA wydała oświadczenie w stylu zbliżonym do wyrazów uznania z publikacji Kosmopoulosa, mówiąc że to honor dla Tsiprasa – bycie nazywanym najgroźniejszym politykiem Europy, gdyż próba oszczerstwa pochodzi z samego gniazda kryminalistów, którzy wytworzyli światowy kryzys gospodarczy i którzy odpowiedzialni są za obecny kryzys dotykający najbardziej podstawowych praw ludzkich i pogrążający Grecję w morzu rozpaczy i zniechęcenia.

————

Peter Bofinger, niemiecki ekonomista i konsultant rządu federalnego, wskazuje na pogłębiającą się z każdym dniem groźbę rozpadu strefy euro. Europejskie i inne media nadal grożą narodowi greckiemu w codziennych publikacjach o wyrzucaniu Grecji ze strefy euro. Groźby owe służą wyłącznie próbie stłamszenia oporu Greków.

————

W oświadczeniu wydanym przez przedstawicieli średniego biznseu w Grecji mówi się o tym, że konsekwencje środków oszczędnościowych wprowadzanych obecnie w kraju w wysokości 11,6 mld euro, dadzą skutek przeciwny do zamierzonego w tym sektorze gospodarki. Wielu ludzi pewnie straci pracę, co dodatkowo zwiększy i tak już ogromne bezrobocie.

Co bardziej ironiczne, to fakt, że te same spółki udzielały poparcia rządowi reżimowemu, dopóki kryzys bezpośrednio nie dotknął ich wskutek narzuconych brutalnych środków oszczędnościowych. Nikt nie jest odporny na katastrofalne skutki wyreżyserowanego kryzysu kapitalistycznego.

(…)

StopCartel TV – stacja, której wiadomości opublikowano powyżej dostępna jest pod linkiem: http://www.livestream.com/stopcarteltvgr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.