Strona główna > Świat > WHO apeluje do rządów aby kreatywnie „walczyły ze znużeniem restrykcjami”

WHO apeluje do rządów aby kreatywnie „walczyły ze znużeniem restrykcjami”

Dyrektor europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Henri Kluge zaapelował do rządów państw europejskich, by nie rezygnowały z walki ze znużeniem społeczeństwa reżimem sanitarnym, spowodowanym pandemią koronawirusa. Zachęcił przy tym władze do kreatywności – podaje radiomaryja.pl.

 

„Koszt dotychczasowych wyrzeczeń był nadzwyczajny i wymęczył nas wszystkich, gdziekolwiek mieszkamy i cokolwiek robimy. W tych warunkach poczucie marazmu i braku motywacji jest naturalne” – czytamy w oświadczeniu. Według informacji zamieszonych na stronie WHO, znużenie obostrzeniami odczuwa już ponad 60 proc. niektórych społeczeństw.

 

Kluge zaapelował do rządów państw, by nie rezygnowały z działań na rzecz powstrzymywania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jego zdaniem skłonienie społeczeństwa do większego zaangażowania, wymaga nieustannego badania nastrojów społecznych, oraz wdrażania „kreatywnych rozwiązań” (cokolwiek to znaczy – red.). Jako przykład podał organizowanie tzw. „pływających kin” na łodziach czy tworzenie „baniek społecznych” w środowiskach pracy.

 

„Mimo trudności, Covid-19 zmusza nas do wyjścia poza nauki biomedyczne w naszej odpowiedzi na pandemię” – oznajmił Henri Kluge.

 

Źródło: radiomaryja.pl, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *