Strona główna > Bez kategorii > Wezwanie do utworzenia Zjednoczonych Narodów Europy wywołało furię

Wezwanie do utworzenia Zjednoczonych Narodów Europy wywołało furię

źródło: http://www.liveleak.com/view?i=9e9_1347548093

diagnoza: nieuleczalny syf mózgu z powodu zbyt częstego przebywania wśród żydów
terapia: odcięcie łba i na śmietnik

Szef eurokratów, Jose Barroso spowodował wczoraj wybuch furii, gdy wezwał do tego, aby UE stała się „federacją państw narodowych” kierowaną z Brukseli.

W swym, jak do tej pory, najbardziej ambitnym wołaniu o polityczną i gospodarczą jedność, przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział o „wspólnej suwerenności” jako jedynym rozwiązaniu kryzysu zadłużenia w eurostrefie.

Mr Barroso zażądał również “absolutnej lojalności” od państw członkowskich.

“Nie bójmy się tych słów: potrzeba nam obrać kierunek do osiągnięcia federacji państw narodowych”.

Mr Barroso obiecał nowy traktat w celu skutecznego ustanowienia wybranego w całej Europie rządu i określił oponentów wobec swego marzenia mianem „populistów i nacjonalistów”.

Jego apel został wygłoszony wczoraj w rocznicę przemówienia przy okazji oceny „Stanu Unii” w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu.

Wczorajszej nocy krytycy zbiorowo potępili niebywałe ambicje portugalskiego polityka nazywając je „nie mającymi żadnego związku z rzeczywistością”. Urzędnicy z Downing Street nawoływali natomiast szefostwo UE do skoncentrowania się na sprawach kryzysu gospodarczego.

Mr Barroso nakreślił plan dla UE, że będzie ona “ewoluowała” w stronę „głębokiej i autentycznej unii gospodarczej i monetarnej, unii politycznej opartej na spójnej polityce zagranicznej i obronnej”.

Powiedział do europarlamentarzystów: “Jesteśmy w decydującym momencie. Ten moment wymaga decyzji i przywództwa. W Europie oznacza to zaakceptowanie faktu, że wszyscy płyniemy w tej samej łódce. Oznacza dostrzeżenie wspólności naszych interesów. I oznacza również domaganie się prawdziwego rozumienia sensu wspólnej odpowiedzialności”.

„Ponieważ, gdy jesteśmy na łodzi w samym środku burzy, tylko absolutna lojalność jest minimum, jakiego wymagamy od naszych towarzyszy podróży”.

Dodał: “Wzywam was do federacji państw narodowych. Nie super-państwa; demokratycznej federacji państw narodowych, jaka może poradzić sobie z naszymi wspólnymi problemami, poprzez dzielenie suwerenności w sposób, w jaki każdy kraj i każdy obywatel jest lepiej usposobiony do kontrolowania swego własnego przeznaczenia”.

Mr Barroso wezwał także do “debaty” nad przyszłością UE i obiecał restrukturyzację jej traktatów założycielskich, aby jego marzenie było możliwe.

Przedstawiciel torysów w Parlamencie Europejskim, Daniel Hannan powiedział: “Mr Barroso nie ma zielonego pojęcia, jak bardzo jest oderwany od rzeczywistości opartej na zdaniu opinii publicznej i twardych faktach gospodarczych. Jestem wzburzony, że on wciąż myśli o federalnej Europie jako odpowiedzi na problemy Europy, a każdy, kto jest przeciwny jego poglądom staje się od razu populistą albo ekstremalnym nacjonalistą”.

“Wg jego definicji, ¾ narodów Europy to są populiści i ekstremalni nacjonaliści”.

Lider partii niezależnej w UK, Nigel Farage dał pokaz wściekłej reakcji na wypowiedzi Barroso mówiąc do niego w parlamencie: „Ta pełzająca euro-dyktatura doprowadzi do odtrącenia milionów Brytyjczyków”.

Mr Farage powiedział, że to przemówienie zbliżyło referendum w sprawie dalszego członkostwa UK w UE “o pare kroków bliżej”.

Rzeczniczka z Downing Street oświadczyła wczoraj, że: “Z naszego punktu widzenia, priorytetem jest rezolucja w sprawie kryzysu eurostrefy”.

Dodała też, że: „Premier był bardzo stanowczy, podkreślając że potrzebujemy zapewnienia obrony brytyjskich interesów narodowych”.

Na podstawie: http://www.express.co.uk/posts/view/345677/Call-for-united-nations-of-Europe-sparks-fury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.