Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Werbunek „ochotników” do FSA w żydo-Arabii

Werbunek „ochotników” do FSA w żydo-Arabii

FSA
FSA
mordercy, gwałciciele i handlarze narkotyków – dobrane izrahellskie „partnerstwo dla pokoju”

Jak powstawała „ochotnicza” FSA: Saudyjczycy wysyłali do walk w Syrii skazanych na śmierć więźniów. Tajne notatki mówią, że ponad 1200 więźniów walczyło z reżimem Assada, aby uniknąć kary śmierci.

Arabia Saudyjska wysyłała skazanych na śmierć więźniów z różnych krajów, aby walczyli z rządem Syrii w zamian za anulowanie ich wyroków, donosi agencja prasowa the Assyrian International News Agency (AINA).

Powołując się na coś, co nazwano „ściśle tajne noty” z kwietnia, AINA donosi, że Arabia Saudyjska zaoferowała dla 1239 więźniów ułaskawienie i miesięczne wynagrodzenie dla ich rodzin, którym zezwolono na pozostanie w sunnickim królestwie.

Oprócz Saudyjczyków, wśród więźniów znaleźli się Afgańczycy, Egipcjanie, Irakijczycy, Jordańczycy, Kuwejtczycy, Pakistańczycy, Palestyńczycy, Somalijczycy, Sudańczycy, Syryjczycy i Jemeńczycy. Wszyscy pod groźbą wykonania na nich „kary miecza” za morderstwa, gwałty lub przemyt narkotyków.

„Początkowo Arabia Saudyjska zaprzeczała istnieniu tego programu. Ale zeznania uwolnionych więźniów zmusiły rząd saudyjski do przyznania się w prywatnych kręgach, że miał on faktycznie miejsce” pisze AINA. „Saudyjczycy zgodzili się zaniechać swych tajnych działań i podjąć pracę na rzecz znalezienia politycznego rozwiązania pod warunkiem, że znajomość tego programu nie będą podana do publicznej wiadomości”.

źródło: http://www.usatoday.com/story/news/world/2013/01/21/saudi-inmates-fight-syria-commute-death-sentences/1852629/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.