Strona główna > NWO > Węgry niszczą wszystkie pola kukurydzy GMO Monsanto

Węgry niszczą wszystkie pola kukurydzy GMO Monsanto

źródło: http://naturalsociety.com/hungary-destroys-all-monsanto-gmo-corn-fields/

przygotował: Pluszowy Miś

Węgry podjęły odważne działania wobec biotechnologicznego giganta Monsanto i idei modyfikacji genetycznej, niszcząc 1000 hektarów fieldcornstalks1-210x131kukurydzy, które uznano za wyhodowane z nasion zmodyfikowanych genetycznie – oświadczył Lajos Bognar, węgierski zastępca sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W przeciwieństwie do wielu krajów Unii Europejskiej, Węgry to kraj, w którym obecność genetycznie zmodyfikowanych nasion jest zakazana. W podobnym stylu, zajęło stanowisko Peru, gdzie również uchwalono 10-letni zakaz obecności żywności GMO.

Planetsave donosi:

„Prawie 1000 hektarów kukurydzy uznane zostały za zanieczyszczone genetycznie zmodyfikowanymi nasionami i uprawy na nich zostały zniszczone (…) Kukurydza GMO został zaorana, ale nie rozprzestrzeniła pyłków.

W przeciwieństwie do wielu krajów UE, nasiona GMO są zakazane na Węgrzech. Kontrole będą kontynuowane, mimo że przedsiębiorcy są zobowiązani, aby upewnić się, że ich produkty są wolne od GMO.

Podczas wizytacji, kontrolerzy stwierdzili obecność produktów Monsanto wśród zasianych nasion. (…)

Regionalne radio poinformowało, że dwie największe firmy międzynarodowe produkujące nasiona są zamieszane w ten proceder, a nasiona GMO mogły zostać wysiane na obszarze wielu tysięcy hektarów w całym kraju. Większość miejscowych rolników skarżyło się, gdyż właśnie teraz odkryło, że używają nasion GMO”.

(…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.