Strona główna > Bez kategorii > Węgierscy demonstranci palą flagę izraelską w Budapeszcie

Węgierscy demonstranci palą flagę izraelską w Budapeszcie

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/10/25/268630/israel-flag-burned-in-hungary-capital/

Członkowie węgierskiego Jobbiku, ultranacjonalistycznej partii spalili izraelską flagę przed największą synagogą w Budapeszcie, wzywając rząd do zerwania dyplomatycznych i gospodarczych związków z reżimem w Tel Aviv.

Demonstranci zebrali się przed synagogą na ulicy Dohany, jaka jest uważana za największą synagogę w Europie we wtorek, gdy kraj świętował 56-rocznicę antykomunistycznej rewolucji w 1956 r.

Przywódca Jobbiku, Gabor Vona potępił współpracę Węgier z reżimem izraelskim i powiedział, że „jakiekolwiek umowy między Węgrami a izraelem powinny zostać anulowane”.

W międzyczasie izraelski ambasador w Budapeszcie, Ilan Mor wystąpił w programie tv i potępił antyizraelską demonstrację w Budapeszcie.

Jobbik ma 47 miejsc w parlamencie i od zawsze był przeciwny inwestycjom izraelskim na Węgrzech. Uważa również, że izraelski biznes zagraża interesom jego kraju.

W wywiadzie udzielonym w lutym, rzecznik partii ds stosunków zagranicznych, Marton Gyongyosi, potępił politykę reżimu z Tel Aviv wobec Palestyńczyków.

Gyongyosi stwierdził, że izraelskie traktowanie Palestyńczyków porównać można tylko do systemu nazistowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.