Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Według Ministra Edukacji Izraela, mieszane małżeństwa wśród amerykańskich Żydów to „drugi Holokaust”

Według Ministra Edukacji Izraela, mieszane małżeństwa wśród amerykańskich Żydów to „drugi Holokaust”

Czy Żydzi mogą być antysemitami? Takiego zdania najwyraźniej jest sam Minister Edukacji Izraela, który stwierdził, że amerykańscy Żydzi, wchodzący w związki mieszane, przyczyniają się do „drugiego Holokaustu”.

1 lipca, Rafi Perec, były Naczelny Rabin Sił Obronnych Izraela i wojskowy, a obecnie przewodniczący partii politycznej Żydowski Dom oraz lider Unii Partii Prawicowych, powiedział, że asymilacja Żydów na całym świecie przyczynia się do ich zagłady. Co więcej, na przestrzeni ostatnich 70 lat, naród żydowski, z powodu małżeństw mieszanych, „stracił 6 milionów ludzi”.

Rafi Perec nawiązywał w szczególności do diaspory żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Porównanie związków mieszanych do drugiego Holokaustu spotkało się z krytyką nie tylko wśród amerykańskich Żydów, ale też w izraelskim rządzie i uznano je za obraźliwe. Jednak premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że faktycznie coraz więcej Żydów w USA zaczyna odchodzić od żydowskich tradycji.

Nie jest to pierwszy przypadek porównania małżeństw mieszanych do drugiego Holokaustu. W 2018 roku, Minister Rolnictwa Uri Ariel uznał, że w wyniku asymilacji, naród żydowski zaczyna tracić swoich ludzi. Nikomu nawet do głowy nie przyszło, że wypowiedź Rafiego Pereca i jemu podobnych mogą mieć charakter rasistowski. Dla porównania, w Europie wręcz promuje się związki mieszane, a osoby wzywające do zachowania czystości krwi są wyzywani właśnie od rasistów.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wedlug-ministra-edukacji-izraela-mieszane-malzenstwa-wsrod-amerykanskich-zydow-drugi

11.07.2019

 

One thought on “Według Ministra Edukacji Izraela, mieszane małżeństwa wśród amerykańskich Żydów to „drugi Holokaust”

  1. Żydzi to chazarzy a nie semici.Oni ukradli tożsamość semitów.W Biblii też jest o tym mowa:podają się za żydów (czyt.Judejczyków)lecz nimi nie są i kłamią.w kłamstwie nikt im nie dorówna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.