Strona główna > Bez kategorii > We Wrocławiu zniszczono wystawę TROPEM WILCZYM – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM – OŚWIADCZENIE

We Wrocławiu zniszczono wystawę TROPEM WILCZYM – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM – OŚWIADCZENIE

Za: http://www.wicipolskie.org

Zobacz także: Zniszczyli pomnik „Inki”

aW dniu 5.03.2013 roku, we Wrocławiu została zniszczona wystawa pt. TROPEM WILCZYM – ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM. Dzięki pomocy kibiców WKS Śląsk udało się ją naprawić. Nie wiem niestety na jak długo. To druga nasza wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym, ale po raz pierwszy zdarzyła się taka sytuacja. Wystawa jest profesjonalnie wykonana, na podstawie materiałów i dokumentów historycznych. Nikogo nie obraża. Jest elementem edukacji historycznej, a także odpowiedzią naszej organizacji na Narodowe Święto, które zostało ustanowione przez Sejm RP i na wniosek Prezydenta RP.

Chcę podkreślić w swoim imieniu a także całej naszej organizacji, że mimo tych trudności dalej będziemy pielęgnować pamięć o Niezłomnych. Będziemy stawiać kolejne wystawy, w kolejnych miastach, szkołach, na uczelniach. Będziemy dalej tworzyć projekty związane z przywracaniem pamięci Żołnierzy Wyklętych i adresować je do szerokiej grupy Polaków, zwłaszcza do młodego pokolenia.

Zachowania związane z wandalizmem są często przypisywane grupom patriotycznym – prawicowym, narodowym. Środowiska lewicowe i liberalne szczycą się  upowszechnianiem tolerancji i pochwałą różnorodności. Ostanie wypadki ze zniszczeniem wystawy w Warszawie, Wrocławiu, zniszczeniem Pomnika INKI, pobiciem osób wracających z Marszu Pamięci w Lublinie o tym nie świadczą.

Rozumiem, że Żołnierze Wyklęci dalej przeszkadzają niektórym środowiskom. Proponuję  im, aby zamiast niszczyć symbole i treści ważne dla patriotycznej części społeczeństwa, znaleźli własne autorytety, które pociągną  za sobą rzesze młodych ludzi. My mamy takie autorytety, idziemy za Nimi w pochodach, organizujemy się wokół Ich postaw i życiorysów, tworzymy o Nich wystawy, palimy znicze na Ich grobach, lub symbolicznych miejscach pamięci, bo wielu z Nich nie ma swojego miejsca pochówku, pielęgnujemy pamięć o Nich. Jest nas coraz więcej. Takich wystaw, spotkań, marszy pamięci będzie także coraz więcej. Proszę pamiętać, że nasi przewodnicy to byli ludzie Niezłomni, więc my stale i niestrudzenie będziemy poprawiać zniszczone wystawy o NICH, stawiać przewrócone znicze i odkłamywać historię o NICH. PAMIĘTAMY O NIEZŁOMNYCH!

W imieniu Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN

Ilona Gosiewska

Prezes Zarządu

Wrocław 6 marca 2013 roku

Opublikowano na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: http://www.ksd.media.pl/aktualnosci/1034-we-wroclawiu-zniszczono-wystawe-tropem-wilczym-zolnierzom-wykletym-oswiadczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.