Strona główna > Świat > We Francji aresztowano lidera „żółtych kamizelek”

We Francji aresztowano lidera „żółtych kamizelek”

Jeden z liderów francuskich protestów antyrządowych został aresztowany przez policję. Oskarża się go o zorganizowanie nieautoryzowanej manifestacji.

Zatrzymany to Eric Drouet. To już kolejne zatrzymanie mężczyzny, który przedstawiany jest jako rzecznik “żółtych kamizelek”. Drouet został wtedy oskarżony o nielegalne posiadanie broni. 6 czerwca czeka go proces w tej sprawie.

Sytuację komentuje m.in. Jean-Luc Melenchon, przeciwnik Macrona – Ponownie Eric Drouet został aresztowany, dlaczego? Nadużywanie władzy, upolityczniona policja celująca i nękająca przywódców ruchu żółtej kamizelki – podkreśla polityk na Twitterze.

Przypominamy, że od kilku tygodni we Francji trwają protesty i strajki. Rozpoczęły się one przeciwko podwyżce cen paliwa. Manifestacjom towarzyszą zamieszki i rozróby, a obraz Paryża po protestach przypomina krajobraz po bitwie. Manifestanci są nazywani “żółtymi kamizelkami” ze względu na to, że noszą kamizelki odblaskowe.

Żółte kamizelki protestują również przeciwko działaniom i brutalności francuskiej policji. “Aresztujcie islamistów, nie żółte kamizelki” – taki transparent przygotowali Francuzi podczas manifestacji w Bretanii. Jednak został on błyskawicznie skonfiskowany – Nie wolno krytykować francuskiej policji – zauważył na Twitterze Adam Gwiazda.

Za: https://medianarodowe.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *