Strona główna > Polska > Ważny polityk PiS ujawnił cel tej partii – żeby nie powstała prawica narodowa…

Ważny polityk PiS ujawnił cel tej partii – żeby nie powstała prawica narodowa…

Jeden z najbliższych wieloletnich współpracowników politycznych Jarosława Kaczyńskiego, Adam Lipiński ujawnił, że jednym z głównych celów PiS było przez lata niedopuszczenie do powstanie w Polsce prawicy narodowej.

Lipiński będący bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego od lat 90, gdy tworzył wraz z nim Porozumienie Centrum, obecnie jest posłem PiS. We wtorek Lipiński wystąpił w programie telewizji Polsat „Gość Wydarzeń”. Poseł odpowiadał dziennikarce na pytania dotyczące sytuacji na scenie politycznej. Rozmowa zeszła między innymi na temat nowej siły na scenie parlamentarnej, Konfederacji Wolności i Niepodległość tworzonej przez narodowców i konserwatywnych liberałów.

„Nasz zamysł, który powstał przy tworzeniu Zjednoczonej Prawicy, żeby po prawej stronie nie powstał żaden podmiot, nie udał się” – przyznał Lipiński. Ocenił jednak, że Konfederacja Wolność i Niepodległość, która wyrosła na prawej flance PiS, „to słaba formacja”. Po chwili Lipiński jeszcze raz zaznaczył – „Myśmy przyjęli takie założenie, że dla dobra Polski jest to, żeby nie powstała narodowa, nacjonalistyczna prawica w Polsce. Dopóki istniało Prawo i Sprawiedliwość taka prawica nie powstała. Ku zadowoleniu wszystkich oceniających scenę polityczną”.

Komentując przyczyny niepowodzenia PiS w realizacji tego celu w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych, Lipiński uznał, że przekroczenie przez Konfederację progu wyborczego jest zasługą wysokiej frekwencji. „W Polsce jakiś procent wyborców kontestuje scenę polityczną i głosuje tak, żeby popierać ludzi, którzy łamią pewne schematy tej sceny politycznej” – powiedział polityk współpracownik Jarosława Kaczyńskiego  oceniając, że „Konfederacja to są głównie wyborcy antysystemowi”.

„W takich rzadkich chwilach szczerości wyborcy PiS mogą się dowiedzieć, gdzie szefostwo tej partii ma tak naprawdę ideę narodową” w ten sposób skomentował na Twitterze wypowiedź Lipińskiego Jacek Wilk, jeden z polityków Konfederacji.

Czytaj także: Ambasador Izraela kolejny raz oskarża Konfederację o antysemityzm

twitter.com/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wazny-polityk-pis-ujawnil-cel-tej-partii-zeby-nie-powstala-prawica-narodowa/

30.10.2019

One thought on “Ważny polityk PiS ujawnił cel tej partii – żeby nie powstała prawica narodowa…

  1. Poza wysoką frekwencją pomógł brak „Krula Ozjasza” w mediach w ostatnim tygodniu przed wyborami – ponoć ktoś mu umiejętnie „sprzedał grypę” :) Pamiętajmy o tym – Ozjasz ma genialne pomysły, dobre wypowiedzi i zdolności organizacyjne, ale przed samymi wyborami zachowuje się, jak wewnętrzny „Bolek” w Konfederacji. Nie wiadomo, czy celowo, czy przypadkowo, ale na wszelki wypadek aplikowałbym mu tę grypę przed każdymi wyborami :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.