Ważne – petycje

aUnia Europejska pracuje nad prawem, które sprawi, że swobodna wymiana i obrót nasionami jaki znamy staną się nielegalne. Tylko nasiona, które zostaną zatwierdzone będą mogły być w obiegu. Nikogo nie powinno dziwić, że na chwilę obecną 60% zatwierdzonych nasion to hybrydy należące do koncernów m.in. Monsanto. Ogrodnicy i farmerzy nie będą w stanie płacić za rejestrację nasion, związane jest to bowiem z kosztami przy badaniach, a potem także z coroczną opłatą.

Ustawa ta stwarza także zagrożenie dla różnorodności biologicznej, dlatego że rzadkie nasiona – mniej atrakcyjne z komercyjnego punktu widzenia, nie zostaną zatwierdzone i przepadną na zawsze. Rośliny, uprawiane przez naszych przodków przez tysiąclecia powinny zostać w rękach ludzi a nie korporacji. Są podstawowym prawem człowieka, podobnie jak woda! Głosowanie nad ustawą odbędzie się 6 maja. Głos Polski będzie reprezentować komisarz Janusz Lewandowski.

Podpiszcie petycję! Działajmy zanim będzie za późno!

http://bit.ly/12Xe1PI

(Monika)

O patentowaniu nasion dowiecie się więcej również z filmu „Świat wg Monsanto” – dostępnego w naszej filmotece http://zdrowiemusisztowiedziec.blogspot.com/p/filmoteka-archiwum.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.