Strona główna > NWO > Watykan zaprezentował „e-różaniec” w formie elektronicznej bransoletki

Watykan zaprezentował „e-różaniec” w formie elektronicznej bransoletki

Władze Kościoła katolickiego starają się na różne sposoby zachęcić młodych chrześcijan do modlitwy, próbując odnaleźć się w świecie nowych technologii. Najnowsza propozycja to interaktywny różaniec w formie wearable, który współpracuje z dedykowaną aplikacją na Androida i iOS.

Choć Kościół raczej nie jest znany z powszechnego wykorzystywania nowych technologii (jednym z takich przejawów jest chociażby elektroniczna taca), to najnowszy pomysł włodarzy tej wspólnoty religijnej jest naprawdę bardzo oryginalny. Watykan zdecydował się bowiem na wypuszczenie na rynek różańca w formie elektronicznej bransoletki, łączącej się z dowolnym smartfonem.

Celem korzystania z tego urządzenia jest oczywiście krzewienie popularności modlitwy różańcowej, głównie w intencji pokoju na świecie. Aktywacja e-różańca odbywa się poprzez wykonanie znaku krzyża. Następnie – po skorzystaniu z aplikacji – zyskujemy dostęp do standardowej modlitwy różańcowej, różańca kontemplacyjnego oraz tematycznego. Te ostatnie będą pojawiać się na przestrzeni całego roku, w zależności od świąt lub różnorodnych wydarzeń. Oczywiście aplikacja będzie zapisywać dane o naszej aktywności, prowadząc różnorodne statystyki dotyczące częstotliwości modlitw.

Urządzenie składa się z dwudziestu paciorków wykonanych z agatu oraz hematytu, a także krzyża będącego elementem zapisującym dane o naszej aktywności i odpowiadającego za połączenie ze smartfonem. Warto wspomnieć, że aplikacja mobilna pozwala także na korzystanie z e-różańca jako opaski fitness – urządzenie zbiera bowiem informacje także o naszej aktywności fizycznej.

Urządzenie nie jest najtańsze – w oficjalnej sprzedaży kosztuje ono 99 euro, czyli około 430 złotych. To całkiem nowatorskie podejście do modlitwy różańcowej może jednak znaleźć spore grono amatorów wśród praktykujących chrześcijan.

Za: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/watykan-zaprezentowal-e-rozaniec-w-formie-elektronicznej-bransoletki/ntl4je9

16.10.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.