Strona główna > NWO > Żydomasońska rewolucja w "Kościele katolickim" > Watykan – taryfa ulgowa dla żydów

Watykan – taryfa ulgowa dla żydów

Z nowego dokumentu Komisji ds. kontaktów religijnych z żydami wynika, że katolicy nie powinni dążyć do nawrócenia swoich „starszych braci w wierze”.

a100

Dokument wydany wczoraj przez Komisję ma podkreślać i wyjaśniać przesłanie soborowej deklaracji „Nostra Aetate”. Właśnie mija 50-ta rocznica wydania tego dokumentu.

Stanowisko Komisji przedstawił jej przewodniczący kard. Kurt Koch. Wspólnie z nim na konferencji katolickiej Komisji wystąpił amerykański rabin David Rosen <sic!>.

Stanowisko Komisji podkreśliło wspólne korzenie judaizmu i wiary chrześcijańskiej.  W przekonaniu jej członków „Kościół musi patrzeć na ewangelizację żydów, którzy wierzą w jedynego Boga, w inny sposób niż na ludzi odmiennych religii i światopoglądów.” Komisja, w swoim – jak sama podkreśla – niedogmatycznym dokumencie, stwierdza, że pomimo iż żydzi nie wierzą w Zbawiciela, mają oni udział w zbawieniu dzięki darom Bożym, które są nieodwołalne. W związku z tym, w podsumowaniu dokumentu, możemy przeczytać, że „Kościół katolicki ani nie prowadzi, ani nie wspiera, żadnej instytucjonalnej pracy misyjnej prowadzonej wśród żydów.”

(Na podst. rorate-caeli.blogspot.com oprac. T.P.)

Za: http://xportal.pl/?p=23895

Data publikacji: 12.12.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *