Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Watykan i żydzi – nadchodzi historyczne wydarzenie

Watykan i żydzi – nadchodzi historyczne wydarzenie

Watykan i europejskie żydostwo weszli w konstruktywny dialog, przekonany o tym jest główny rabin Moskwy.

a55

Papież Franciszek 20 kwietnia przyjmie w Watykanie głównego rabina Moskwy i przewodniczącego Stałego Komitetu Konferencji Rabinów Europy, Pinchasa Goldschmidta.

W kręgach religijnych to spotkanie już nazywają „historycznym, mówi się w najbliższym otoczeniu rabina. Centralnym tematem rozmowy papieża i rabina będzie zaostrzenie sytuacji religijnej w Europie, wzrost radykalnego islamu, ataki terrorystyczne na żydów na tle deklaratywnej multikulturowości i tolerancji.

Będzie omawiana rola religii w stworzeniu dyplomatycznego i kulturalnego dialogu pomiędzy Rosją i Europą. Współrozmówcy rozważą także konkretne kroki jakie mogą podjąć łacinnicy i żydostwo w Rosji aby ustabilizować sytuację.

„Nadeszła epoka konstruktywnego dialogu pomiędzy Watykanem a europejskim żydostwem” – wyjaśnił rabin Goldschmidt. „Dzisiaj jesteśmy sojusznikami. Odnosimy się do papieża z najwyższym szacunkiem, wniósł on ogromny wkład w rozwój dialogu międzywyznaniowego i w ustanowienie pokojowych stosunków pomiędzy narodami i religiami. I mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zdołamy odsunąć zagrożenie islamskiego radykalizmu, które dzisiaj zawisło nad całą Europą. My także jesteśmy skrajnie zaniepokojeni losem europejskich żydów z których bardzo wielu porzuca swoje domy z powodu tego zagrożenia”.

Ostatnimi czasy żydowskie społeczności Europy wielokrotnie były atakowane przez islamistów. Najbardziej znanymi incydentami było zajęcie koszernego supermarketu w Paryżu w dniu 9 stycznia 2015 roku i napaść na synagogę w Kopenhadze w dniu 15 lutego 2015 roku.

Jak powiedziano w kancelarii rabina Pinchasa Goldschmidta, to będzie pierwsze w historii, tych dwóch religii, spotkanie dwóch zwierzchników. Jednakże z innymi przywódcami żydowskimi papież Franciszek już się spotykał.

W październiku 2013 roku przyjął on na audiencji w Watykanie głównego rabina Rzymu Ricardo Di Segni, w maju 2014 roku odwiedził w Izraelu głównych rabinów tego kraju, Davida Lau i Icchaka Yosefa a podczas wizyty w Stambule, w listopadzie tegoż roku, rozmawiał z głównym rabinem Turcji, Icchakiem Haleba.

Główny rabin Moskwy i Europy, Pinchas Goldschmidt, urodził się w 1963 roku w Zurichu. Jest on rabinem w czwartym pokoleniu. Jego pradziad był głównym rabinem Danii a następnie głównym rabinem Zurichu. Rabin Pinchas Goldschmidt od 1993 roku jest głównym rabinem Moskwy. Stoi na czele Konferencji Rabinów Europejskich, która skupia gminy żydowskie i ich przywódców religijnych z 40 krajów europejskich.

UWAGA! Komentarz odredakcyjny W-P do tej radosnej wiadomości, ku pokrzepieniu serc i judeochrześcijańskiej wiary globalnego pokolenia JotPeDwa.

 RADUJMY SIĘ ! RADUJMY SIĘ ! RADUJMY SIĘ !

AJ, WAJ, AJ, WAJ, JAKIE TRENDY CYMES SIE BEDZIE DZIAŁO !!!

a705

 

a1

 

Za: http://3rm.info/main/56033-gotovitsya-istoricheskoe-sobytie-mezhdu-vatikanom-i-iudeyami.html

Data publikacji: 1.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.