Strona główna > NWO > W Waszyngtonie odbędzie się sympozjum na temat technologii biometrycznych

W Waszyngtonie odbędzie się sympozjum na temat technologii biometrycznych

a3-4 czerwca w Waszyngtonie (Hotel Holiday Inn Rosslyn, Arlington) odbędzie się sympozjum na temat technologii biometrycznych. Rosyjski portal biometryczny BIOMETRICS.RU donosi, że to wydarzenie zgromadzi ekspertów i pracowników organizacji rządowych i dużych firm handlowych.

Na sympozjum omówione zostaną perspektywy dla różnorodnych i licznych inicjatyw rządowych w dziedzinie biometrii, sposoby poprawy zarządzania programem identyfikacji biometrycznej, a także korzystanie z różnych narzędzi analitycznych jak „Big Data” (termin odnoszący się do dużych zbiorów danych, których przetwarzanie wymaga zastosowania specjalistycznego oprogramowania. W praktyce pojęcie dużego zbioru danych oznacza rozmiar wyrażany przy pomocy co najmniej dziesiątek terabajtów, a często nawet petabajtów. Big data ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie dużej ilości cyfrowych danych towarzyszy potrzeba zdobywania nowych informacji lub wiedzy. Szczególne znaczenie odgrywa wzrost dostępności Internetu oraz usług świadczonych drogą elektroniczną, które w naturalny sposób są przystosowane do wykorzystywania baz danych – za wikipedią/a303) czy technologii cloud.

W sympozjum będą brali udział przedstawiciele ministerstwa obrony, bezpieczeństwa narodowego, sprawiedliwości i innych agencji (w tym FBI i Narodowego Instytutu Standardów i Technologii), a także pracownicy takich korporacji jak IBM, Northrop Grumman, itp.

Na podstawie: http://www.biometrics.ru/news/v_vashingtone_sostoitsja_simpozium_po_biometricheskim_tehnologijam/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *