Strona główna > Bez kategorii > Warszawa: Marsz Narodowych Sił Zbrojnych, czyli idea NSZ wciąż żywa!

Warszawa: Marsz Narodowych Sił Zbrojnych, czyli idea NSZ wciąż żywa!

źródło: http://www.autonom.pl/index.php/relacje/z-kraju/1922-warszawa-marsz-narodowych-sil-zbrojnych

W sobotę 22 września ulicami Warszawy przeszedł długo oczekiwany Marsz Narodowych Sił Zbrojnych. Setki patriotów wraz z kombatantami NSZ przeszło głównymi ulicami stołecznego miasta, aby uczcić 70. rocznicę zawiązania się tej niezłomnej formacji wojskowej, której żołnierze z wyhaftowanym na mundurach hasłem „Śmierć wrogom Ojczyzny” walczymi do samego końca.

Uczestnicy marszu, którzy zjechali się z wielu zakątków Polski, wyruszyli prowadzeni przez weteranów NSZ oraz niosące poczty sztandarowe grupy rekonstrukcyjne na kilkanaście minut po godzinie 16. Liczne transparenty i banery o charakterze zarówno czysto patriotycznym, jak i stricte tematycznym, zostały zaprezentowane szerokiemu gronu odbiorców (warszawiaków), budząc niemałe zainteresowanie oraz pozytywne reakcje – przyglądający się marszowi pasażerowie zatrzymanych tramwajów, przechodnie czy sklepikarze chętnie wznosili w górę kciuki, bili brawo, jak też podchwycali wznoszone hasła.

W tym szczególnym wydarzeniu, które z pewnością można zaliczyć to jednej z najważniejszych akcji narodowych w 2012 roku, udział wzięły praktycznie wszystkie ugrupowania nacjonalistyczne – wśród nich także AN, którzy w większości ulokowali się na końcu pochodu.

Poniżej prezentujemy obszerny fotoreportaż z Marszu Narodowych Sił Zbrojnych, który na potrzeby Autonom.pl wykonał MŻ. Zapraszamy do oglądania.

Więcej zdjęć pod linkiem do oryginalnego artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.