Strona główna > Polska > Warszawa: aktywiści zbierają podpisy za ulicą Bohaterów Majdanu

Warszawa: aktywiści zbierają podpisy za ulicą Bohaterów Majdanu


Fundacja „Otwarty Dialog” zbiera podpisy, by część ulicy Spacerowej w Warszawie przemianowano na ulicę Bohaterów Majdanu. Ulicy Spacerowa leży w bezpośrednim sąsiedztwie ambasady Rosji w Polsce.

a

a

Inicjatorzy akcji chcą, by nazwę zmienił odcinek ulicy Spacerowej między Goworka a Klonową. Według pomysłodawców inicjatywa nie jest prowokacją wymierzoną w Rosję, gdyż argumentem za zmianą nazwy fragmentu Spacerowej jest sąsiedztwo pomnika ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki.

Pomysł poparł były minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz, który uważa, że warto uhonorować tych, którzy brali udział w demonstracjach na Majdanie. „Inicjatywa zmiany nazwy ulicy pokazuje, że dostrzegamy tamten wysiłek” – wyjaśnił Onyszkiewicz.

Wśród inicjatorów zmiany nazwy części ulicy Spacerowej jest Natalia Panczenko – Ukrainka mieszkająca w Polsce, która w wywiadzie dla portalu NaTemat.pl powiedziała, że UPA walczyła z Polakami o niepodległość Ukrainy.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/organizatorka-euromajdanu-w-warszawie-upa-walczyla-z-polakami-za-niepodlegla-ukraine

Panczenko – organizatorka EuroMajdanu Warszawa – w przeszłości wyraziła również przekonanie, że Gdańsk jest miastem niemieckim.

Źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwarszawa-aktywisci-zbieraja-podpisy-za-ulica-bohaterow-majdanu#


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *