Strona główna > Bez kategorii > Walki w Syrii. 29 sierpnia rano.

Walki w Syrii. 29 sierpnia rano.

Źródło: http://za-kaddafi.ru/portal/content.php?r=307-Syria-novosti-29-08-2012

Data publikacji: 29.08.2012

Tłum. RX 

W mieście Aleppo w dzielnicy Al-Bandara funkcjonariusze syryjskich sił bezpieczeństwa przeprowadzili udaną operację w rezultacie której zabito dziesiątki terrorystycznych bandytów i najemników, donosi agencja SANA. W dzielnicy Al-Izaa w rezultacie operacji specjalnej struktur siłowych zabito kilku członków nielegalnych formacji bandyckich, wzięto do niewoli dwóch bandytów, skonfiskowano 6 skrzyń z amunicją, automat kałasznikowa, ckm PKS, karabiny snajperskie i kilka automatów innych modeli a także mundury wojskowe.W prowincji Homs zlikwidowano bandycką grupę terrorystyczną przeprowadzającą ostrzał moździerzowy wsi Al.-Mushrifa. W wyniku operacji zostali zabici jej członkowie i zniszczone samochody z karabinami maszynowymi DShK. Według doniesień źródła w prowincji w wyniku ostrzału wioski przez terrorystów wśród cywilnych mieszkańców są ranni.

Na wezwanie cywilnych mieszkańców osady Kalat El-Mudik, w prowincji Hama, o przywrócenie bezpieczeństwa, wojska specjalne przeprowadziły operację oczyszczania osady.

W efekcie skonfiskowano duży ładunek broni i wykryto podziemny warsztat produkcji min i materiałów wybuchowych a także unieszkodliwiono 10 min założonych w okolicach Kalat Al.-Mudik. Według informacji dobrze poinformowanego źródła, 4 z tych min, o ciężarze od 15 do 35 kg, wykryto w budynku szkoły a dalsze 6, o wadze od 20 do 25 kg, wykryto w pobliżu windy. Specsłużby trafiły na ślad terrorystycznej grupy bandyckiej ukrywającej się w dzielnicy Kaddur Bek miasta El-Kamyshly prowincji Hasake. W wyniku przeprowadzonej operacji antyterrorystycznej 11 bandytów zatrzymano, 1 został ranny, wykryto magazyn broni z 10 automatami, pistoletem, bronią myśliwską, mundurami wojskowymi, ładunkiem heroiny i innych substancji narkotykowych a także urządzenia łączności, komputery i detonatory do eksplozji na odległość. Starcie sił bezpieczeństwa z grupą bandytów miało miejsce w rejonie Sheih Said miasta Aleppo, w wyniku którego została zabita część jej członków. W Al-Ashraf zabito 7 terrorystycznych bandytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.