Strona główna > Rosja > To nie walka o ziemię, to walka za Prawosławie

To nie walka o ziemię, to walka za Prawosławie

a2,2To nie walka o ziemię, to walka za Prawosławie. Ihumen Łuka (Stiepanow) podkreślił, że jeżeli będziemy zachowywać się biernie w obecnej sytuacji dotyczącej Ukrainy to nadejdzie splugawienie ziemi prawosławnej przez cudzoziemców…

O ostatnich dramatycznych wydarzeniach na Ukrainie mówi w wywiadzie nastojatiel (przeor-tłum.) Spaso-Prieobriażienskiego męskiego monasteru w Pronsku, region riazański, kandydat nauk historycznych, ihumen Łuka (Stiepanow).

Post i modlitwa to główna broń przeciwko niewidzialnemu wrogowi. A obecne czasy nie unieważniają tej prawdy objawionej przez Samego Pana Jezusa Chrystusa. Ale wrogowie bywają i widzialni. A atak na Cerkiew jest nie tylko tam gdzie działa książę ciemności ale także i w sferze ziemskiej. Książę ciemności manipuluje swoimi wyznawcami i czyni wszystko by sprofanować świątynie, prowokuje rozlew krwi i podporządkowuje ludzi swojemu demonicznemu dyktatowi. Dlatego dla zwykłego wielkopostnego zachowania absolutnie nie są grzechem okoliczności obecnego czasu, które polegają na tym, że wszyscy, którzy mają sumienie, miłość braterską i troskę o zbawienie nie tylko własne ale i tych, którzy są dziećmi Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, nie mogą stać na boku i unikać przeciwstawiania się kroczącej po całym świecie , a teraz przybyłej już i na ruską ziemię, wrażej sile. Głównym celem tej siły jest profanacja naszej ziemi, doprowadzenie jej do stanu ohydy i spustoszenia, o czym mówi Ewangelia. To jest nie do uniknięcia. Dlatego z jednej strony pamiętamy, że jest to z dopustu Bożego i nie naszej słabej ręce powstrzymać te rzeczy, a z drugiej strony wszystko co leży w naszych siłach, nawet do wypełnienia przykazania oddania życia za braci swoich, jest właściwe ponieważ wróg nie zna litości. Cywilizowanych metod wyjaśnienia sprzeczności on nie używa, chyba że jako podstępu ułatwiającego jego dalsze działania. Nie ma wyboru tam gdzie ma miejsce podbijanie obszarów pierwotnie nawróconych przez Cerkiew Prawosławną i jest już jasne, że możliwe jest nie pokojowe ale militarne przeciwdziałanie temu złu. Wszystkie najtwardsze, odpowiednio demaskatorskie słowa można wypowiedzieć przeciwko tym działaniom, które prowadzą wrogowie Rosji i Ukrainy w Kijowie, w nadziei rozciągnięcia swojej władzy nie tylko na całe terytorium Ukrainy ale i poza jej granice na wschód. Dlatego modlitwy, które przeznaczone są na to aby uczynić chrześcijanina bardziej czujnym i rozważnym, aby uczynić go oddanym służbie Bogu, niewątpliwie w ten niespokojny czas wznoszą nas na poziom gotowości do znoszenia zewnętrznych trudności, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, to i do podjęcia działań bojowych dla obrony naszych współwyznawców i ziemi naszej, prawosławnej, przed tą dywersją, którą teraz realizują. Wszyscy prawosławni żywo pamiętają stronice wielkiej, ruskiej historii kiedy Cerkiew błogosławiła ruską broń wyzwalającą Bałkany, Moskwę i inne ziemie, przestrzenie naszej Ojczyzny od buntowników i świętokradztwa. Cóż w tym dziwnego jeżeli kolejny etap tej wojny pomiędzy światłem a ciemnością nadszedł dzisiaj. Musimy zrozumieć, że nie jest to wojna o ziemie ale jest to wojna za Prawosławie. Nadchodzi zbezczeszczenie prawosławnej ziemi przez cudzoziemców.

Za: http://3rm.info/44244-eto-ne-borba-za-zemli-a-eto-borba-za-pravoslavie.html

Data publikacji: 10.03.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.