Strona główna > Świat > Walka z imigrantami w Calais

Walka z imigrantami w Calais

Coraz bardziej napięta sytuacja panuje we francuskim Calais, gdzie grupy nielegalnych imigrantów za wszelką cenę próbują przedostać się do Wielkiej Brytanii. Na miejscu powstało już wiele dzikich obozów, w których przebywa już kilka tysięcy uchodźców.

a

Na granicy co chwilę dochodzi do walk pomiędzy imigrantami a francuskimi i brytyjskimi służbami porządkowymi, które zwyczajnie nie dają sobie rady w ogarnięciu sytuacji.

Ochrona nie jest szczelna i dziesiątkom uchodźców udaje się przedrzeć w pobliże Eurotunelu, skąd mogą udać się na Wyspy Brytyjskie, co możecie zobaczyć na poniższym filmie wykonanym z pokładu drona.

Rząd Wielkiej Brytanii, w obawie przed napływem fali imigrantów, wydał oświadczenie, że na obywateli, którzy zdecydują się wynająć mieszkanie uchodźcom, zostanie nałożona wysoka grzywna lub mogą nawet trafić do więzienia na 5 lat.

David Cameron powiedział, że nielegalni imigranci próbujący przedostać się do jego kraju będą zawracani, żeby „było wiadomo, iż Wielka Brytania nie jest dla nich bezpieczną przystanią”.

Źródło: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/23794/tak-wyglada-walka-z-imigrantami-w-calais

P.S. Suplement:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *