Strona główna > Bez kategorii > Walczy z rakiem piersi dietą.

Walczy z rakiem piersi dietą.

Źródło: http://gazetawarszawska.com/2013/01/08/walczy-z-rakiem-piersi-dieta/

Data publikacji: 8.01.2013

55-year-old former model battles breast cancer with diet changes; refuses chemo and surgery

Była modelka (55) walczy z rakiem piersi dietą; odmawia chemo i operacji

http://www.naturalnews.com/036830_breast_cancer_dietary_changes_recovery.html

Jonathan Benson – 16.08.2012         tłumaczenie Ola Gordon

modelka

 

Historia walki z rakiem byłej modelki Jessiki Richards jest niezwykła, szczególnie dlatego. że odmówiła stosowania konwencjonalnego leczenia jak chemoterapii, radiacji czy operacji chirurgicznej. W książce The Topic of Cancer [O raku], Richards wyjaśnia jak przestrzegając ścisłej diety metabolicznej i przyjmując wysokie dawki dożylnych zastrzyków witaminy C pomogło jej odwrócić raka, ku zaskoczeniu wielu konwencjonalnych lekarzy.

Jest to historia o której nie przeczytasz w masmediach, przynajmniej nie z perspektywy potraktowania jej poważnie, a jeszcze ludzie są zdesperowani by ją poznać. Zamiast naśladowania milionów innych, którzy stracili życie na skutek cięcia, palenia i trucia, Richards podjęła osobistą, świadomą decyzję naturalnego sposobu walki z rakiem wspomagając organizm bogactwem środków odżywczych zwalczających raka. i eliminując spożycie wywołujących raka produktów i substancji.

Kiedy dowiedziała się, że ma niezwykle duży guz w jednej z piersi, powiedziano jej, iż potrzebuje agresywnego leczenia, w tym usunięcia piersi, rekonstrukcji i poddania się intensywnej serii radiacji i terapii hormonalnej żeby uniknąć nawrotu choroby. Wiedząc jakie to będzie miało skutki na jej organizm, zdecydowała obrać inną drogę.

“Onkolog który robił mi badanie USG powiedział, że guz jest tak duży, że potrzebuję zwiększonej chemoterapii trwającej kilka miesięcy” pisze Richards o początkowej diagnozie. “Powiedział, że będę musiała przejść przez mastektomię czy przynajmniej rozległą lumpektomię z istotną rekonstrukcją, usunąć węzły chłonne, przyjąć radioterapię i 5-letnią terapię hormonalną”.

Po przeprowadzeniu poszukiwań alternatywnych opcji, zdecydowała się na eliminację z diety nabiału i cukru, w tym prawie wszystkich owoców, a zamiast tego jedzenia dużej ilości warzyw i zastrzyków dożylnych z dużej dawki wit. C.

Tylko po 3 tygodniach tej diety, o której wielu mówiło, że to szaleństwo, USG wykazało, że guz “jest w stanie uśpienia” i jego rozwój się zatrzymał. Prawie natychmiast Richards zaczęła dostrzegać drastyczną poprawę.

“Zamieniłam ogólnie zdrową dietę na metaboliczną, skupiając się na produktach zasadowych a nie kwasowych, i całkowicie odsunęłam cukry. Odsunęłam również wszelkie zboże i większość owoców, które rozkładają się na cukry. Zamiast tego skupiłam się na warzywach liściowych, krótko-ziarnistym ryżu, quinoa [tutaj http://www.sante.pl/p151/quinoa_250g] i siemieniu lnianym, odsunęłam zupełnie nabiał, który jest napompowany sztucznymi hormonami. Regularnie biorę także dożylne zastrzyki dużej dawki wit. C, naturalną formę chemioterapii”.

Dzięki pomocy alternatywnych onkologów, Richards całkowicie pokonała raka.

Po kilku miesiącach stosowania tej ścisłej diety, co jak przyznaje, nie było łatwe, onkolog powiedział, że guz skutecznie się zmniejszał w taki sam sposób jakby przechodziła intensywną chemoterapię, poza tym, że bez uszkodzenia organów i śmiertelnych skutków ubocznych. W czasie tylko roku od pierwszej diagnozy, Richards mogła przestać przyjmować zastrzyki dożylne z wit. C, i poinformowano ją iż jest zupełnie zdrowa i nie musi przez rok stawiać się na badania kontrolne.

Jej witryna: http://www.jessicarichards.co.uk/

więcej + zdjęcia: http://www.thesun.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.