Strona główna > Świat > Ukraina > Żyd Walcman – Poroszenko zapowiada wojnę totalną

Żyd Walcman – Poroszenko zapowiada wojnę totalną

Żydowski oligarcha Walcman-Poroszenko, pełniący obecnie stanowisko prezydenta Ukrainy z nadania Waszyngtonu, grozi, że Ukraina „gotowa jest do scenariusza wojny totalnej” (czytaj: masowego ludobójstwa mieszkańców Donbassu).

a1

Ukraina nie chce wojny ale zmuszona jest do zachowania gotowości wobec każdego rozwoju wydarzeń. Takie oświadczenie złożył szef kijowskiej junty, żyd Walcman – Poroszenko, w wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie „Bild”. Fragmenty wywiadu opublikowane są na stronie internetowej gazety.

„Jesteśmy gotowi do scenariusza wojny totalnej” – powiedział żydowski oligarcha. Według Walcmana – Poroszenki armia ukraińska jest obecnie „w znacznie lepszym stanie niż była jeszcze pięć miesięcy temu”. „My nie chcemy niczego więcej jak pokoju jednakże powinniśmy teraz, niestety, rozpatrywać najgorsze scenariusze” – mówił dalej Walcman – Poroszenko.

w dniu 14 listopada w zupełnie innym tonie wypowiadał się inny banderowski członek kijowskiej junty, szef MSZ Ukrainy, Pawło Klimkin. „Nie, rzecz idzie o decyzję polityczną. Ofensywa militarna (na wschód kraju kontrolowanego przez powstańców) doprowadziłaby do tego, że ucierpiałaby cywilna ludność, nasi ukraińscy ziomkowie” – mówił on z naciskiem w wywiadzie udzielonym dla gazety „Rheinische Post”.

„Staramy się uniknąć konfrontacji militarnej jednakże w tym, rozumie się, powinny uczestniczyć obie strony” – powiedział Klimkin. Według twierdzenia szefa MSZ Ukrainy, Kijów przestrzega porozumień mińskich i dąży do rozwiązania obecnej sytuacji środkami politycznymi. Jednocześnie, jak zauważył Klimkin, armia ukraińska „w przypadku konieczności gotowa jest do walki”.

Pawło Klimkin zmartwiony. Został w Berlinie rozpoznany jako krwawy terrorysta  kijowski.
Banderowiec Pawło Klimkin zmartwiony. Został w Berlinie rozpoznany jako krwawy terrorysta kijowski.

Na podstawie: http://3rm.info/52726-poroshenko-zayavil-chto-ukraina-gotova-k-scenariyu-totalnoy-voyny.html

Data publikacji: 17.11.2014

Opracowanie: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *