Strona główna > Bez kategorii > W Związku Sowieckim żyło się lepiej niż w dzisiejszej Rosji?

W Związku Sowieckim żyło się lepiej niż w dzisiejszej Rosji?

Źródło: http://www.portal.arcana.pl/W-zwiazku-sowieckim-zylo-sie-lepiej-niz-w-dzisiejszej-rosji,3478.html?utm_source=atom&utm_medium=atom&utm_campaign=atom

Data publikacji: 03.01.2013

arcana

Dziennikarze estońskiego Postimees dokonali porównania rankingów mierzących „standard życia”, przygotowywanych corocznie przez The Economist.

Zgodnie z rankingiem z 2013 r. Rosja zajęła siedemdziesiąte drugie miejsce na osiemdziesiąt badanych państw. Nieco wyżej są kraje nadbałtyckie – Estonia na czterdziestym czwartym (razem z Wenezuelą), Łotwa na czterdziestym ósmym, a Litwa na pięćdziesiątym siódmym. Dziennikarze porównali te wyniki z wydaniem z 1988 r.
Wtedy na pierwszym miejscu znajdowały się Stany Zjednoczone, tuż za nimi Francja i Niemcy. Zaś Związek Sowiecki zajmował dwudzieste pierwsze miejsce. Dziennikarze pytają więc, czy „standard życia” w Rosji obniżył się od czasu upadku komunizmu?

Na marginesie warto dodać, że w tegorocznym rankingu na pierwszym miejscu znajduje się europejski kraj spoza Unii – Szwajcaria. Trzecie dzierży będąca w podobnej sytuacji Norwegia. Na drugim miejscu zaś znalazła się Australia.

Przeczytaj także:

http://www.portal.arcana.pl/Ranking-wolnosci-gospodarczej-rosja-na-144-miejscu,2138.html

 

Źródło: regnum.ru

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.